У Ворохті на Франківщині освятили дві старовинні ікони

22 березня, 09:02
Культура
У Ворохті на Франківщині освятили дві старовинні ікони - фото 1
Джерело фото: Фото: Денис Жарков
У Ворохті на Івано-Франківщині, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, священики освятили дві старовинні ікони орієнтовно XVII століття. Їх відреставрували викладачі та студенти Прикарпатського національного університету.

Про це повідомляє Суспільне.

У Ворохті на Франківщині освятили дві старовинні ікони - фото 110827

Образи знайшли у 2022 році під час ремонту в одному з кабінетів Ворохтянської селищної ради.

"Якби не уважність і Боже провидіння начальника сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимира Петрованчука, то ці святині могли б потрапити на смітник, як і весь інший мотлох", — йдеться у дописі на сторінці Ворохтянської селищної ради у Facebook.

Наразі про походження ікон та як вони потрапили в приміщення селищної ради, невідомо.

"Можливо, тут їх хтось переховував від знищення атеїстичною радянською владою? Єдине, що відомо, – це орієнтовний вік святинь. На думку фахівців кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, ці релігійно-мистецькі творіння можуть бути датовані XVII століттям", — пишуть на сторінці громади.

У Ворохті на Франківщині освятили дві старовинні ікони_2

Фото: Денис Жарков

Ікони передали на реставрацію до Прикарпатського вишу. Більш ніж пів року викладачі та студенти університету відновлювали образи. Окрім цього, вони створили і їхні репродукції.

"Надзвичайно приємно долучитися до такої величної й святої справи — реставрація і повернення стародавніх ікон до храму!" — написав на Facebook-сторінці голова Ворохтянської громади Олег Дзм'юк.