У восьму річницю інтронізації Предстоятель УПЦ МП возвів низку архиєреїв у сан митрополитів та архиєпископів

17 серпня, 14:15
Православні
У восьму річницю інтронізації Предстоятель УПЦ МП возвів низку архиєреїв у сан митрополитів та архиєпископів - фото 1
17 серпня 2022 року з нагоди восьмої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія відбулася Літургія на головній площі Успенської Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Предстоятелю співслужили члени Синоду УПЦ МП.

Митрополит Онуфрій возвів низку архиєреїв УПЦ МП у сан митрополита та архиєпископа. Митрополитами стали архиєпископи: Конотопський і Глухівський Роман, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп. У сан архієпископа возведені єпископи: Хотинський Веніамін, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр, Ладижинський Сергій та Рівненський і Острозький Пимен.

Як повідомили в УПЦ МП, під час святкової Літургії помолились "про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому".

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітальне слово Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду, архиєреїв, духовенства, чернецтва та вірян Української Православної Церкви МП.

Митрополит Онуфрій подякував за вітання та висловив вдячність усій пастві за все, що відбулось впродовж восьми років предстоятельського служіння.

«Все, що було зроблено за цей період доброго, – це плід наших спільних зусиль, наших спільних молитов, нашого терпіння і смирення, – зазначив Митрополит Онуфрій. – Я бажаю, щоб Господь був з нами і надалі, щоб наступні роки – скільки Бог визначить кожному з нас прожити – послужити, щоб вони були успішними, щоб Господь благословив нашу землю миром».

Патріарх Московський Кирил направив Митрополиту Онуфрію привітання, яке поширила patriarchia.ru.

"Невимовним промислом Вседержителя Ви стали біля керма Української Православної Церкви в непростий період її історичного буття. Спаситель за молитвами Своєї Пречистої Матері нехай зміцнить Ваші сили на шляху збереження єдності та чистоти канонічного устрою церковного життя", – написав Кирил.