У Вроцлаві триває Постійний Синод УГКЦ

24 травня, 09:35
Католики
У Вроцлаві триває Постійний Синод УГКЦ - фото 1
23 травня 2023 року у польському місті Вроцлаві розпочалися засідання Постійного Синоду УГКЦ. Основну увагу його учасники приділять вивченню досвіду служіння Польщі та Перемишльсько-Варшавської митрополії для біженців з України.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Очолює засідання Глава УГКЦ Святослав.

За його словами, сесія покликана приготувати напрямні для Великого Синоду Єпископів УГКЦ, що відбудеться у вересні.

Оскільки ж головною темою цього Великого Синоду буде душпастирська опіка емігрантів та біженців війни, то місцем проведення стала Польща, у якій зараз перебуває близько 3 млн українських біженців.

Засідання Постійного Синоду розпочалися із спільної молитви та привітального слова Блаженнішого Святослава. У ньому Глава УГКЦ висловив взаємну радість з приводу особистої зустрічі. Адже із липня 2022 року усі засідання Синоду з причини російської війни проти України відбувалися в онлайн-форматі.

На це засідання владики прибули із різних точок світу: Блаженніший Святослав прибув із столиці України Києва, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, є номінальним господарем та організатором засідань, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, прилетів з Америки, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, прибув з Мюнхена, та владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, — із Чернівців. Секретарем засідань став владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії і секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Під час першого засідання члени Постійного Синоду УГКЦ обговорили стан виконання рішень попередньої сесії Синоду та узгодили програму подальших засідань. Опісля значна частина засідання була присвячена обговоренню актуальної ситуації в Україні та душпастирським викликам, породженим війною.

Подальші засідання відбудуться у наступні два дні, 24 та 25 травня.

У Вроцлаві триває Постійний Синод УГКЦ_1