• Головна
  • Новини
  • У в'язницях за політичними або релігійними вироками перебувають 109 кримчан - правозахисники...

У в'язницях за політичними або релігійними вироками перебувають 109 кримчан - правозахисники

28 січня, 09:30
109 жителів окупованого Криму до кінця 2020 року перебували в ув'язненні за політично або релігійно мотивованими вироками, повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

Джерело: "Гордон"

У КПГ підкреслили, що з 2019 року ніхто з політичних ув'язнених не був звільнений, а в 2020 році російські "суди" позбавили волі з політичних або релігійних мотивів ще не менше 24 осіб:

Так, 10 осіб було ув'язнено у "справі кримських мусульман", один з них перебуває під домашнім арештом, але його відправили до медичного закладу для проходження примусової психіатричної експертизи. Шестеро людей - за звинуваченням у причетності до "Свідків Єгови". Двоє людей - за звинуваченням у причетності до "незаконного" батальйону імені Номана Челебіджихана. Чотири людини - за звинуваченням у підготовці диверсій, зберіганні зброї і шпигунстві на користь України. Двоє - за звинуваченням у закликах до повернення Криму під контроль України.

У 2020 році було прийнято 15 вироків, пов'язаних з позбавленням волі у політично мотивованих справах. 10 з них - на термін від 12 до 19 років. Ці 10 термінів отримали кримські мусульмани.

А також, відзначають правозахисники, вперше був прийнятий один виправдувальний вирок у "справі кримських мусульман" - він був винесений Ернесту Аметову, який три роки перебував у СІЗО.

КПГ задокументувала 172 рішення "судів" про взяття під варту або продовження строків тримання під вартою, прийнятих в 2020 році в окупованому Криму в рамках політично мотивованих переслідувань. Частина ув'язнених була незаконно вивезена на територію РФ, де такі рішення приймалися російськими судами.