У Ялті освятили перший на півдні Криму храм УГКЦ
Освячення нещодавно збудованого храму на честь Пресвятої Трійці відбулося 13 червня в районі пансіонату “Прибережний” (м. Ялта, АР Крим). Чин освячення здійснили куріальний єпископ Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, та екзарх Одесько-Кримський Василь (Івасюк) у співслужінні з парохом ялтинської громади, деканом Кримського деканату протопресвітером Ігорем Гаврилівим та іншими священиками екзархату й Римо-Католицької Церкви в Україні.
На святкування знакової для кримських греко-католиків події, окрім місцевих парафіян, зібралися гості з різних куточків України, з Білорусі, Польщі та Молдови, повідомляє прес-служба Кримського деканату УГКЦ. Владики Богдан та Василь освятили храмовий дзвін на честь св. Климента й першими видобули з нього урочистий подзвін.
Церкву Пресвятої Трійці було збудовано зусиллями родини Петра та Оксани Токачів, котрі використали для цього приватну земельну ділянку. Цей вчинок було відзначено грамотою подяки з апостольським благословенням від Папи Римського Бенедикта XVI, подячною грамотою від Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) та списком ікони св. Климента, Папи Римського, від владики Богдана.
«Поява на півдні Криму доки що єдиного греко-католицького храму в регіоні через 10 місяців по закладенні його підвалин стала приємною несподіванкою для багатьох вірян УГКЦ та інших конфесій, а також для людей доброї волі з огляду на умови функціонування дев’яти кримських греко-католицьких громад, яким місцева влада відмовляє в праві на зведення власного храму в силу тих чи інших причин», - зазначено в повідомленні прес-служби.
Нагадаємо, Літургії для кримських греко-католиків наразі служать або в храмах інших конфесій (Ялта, Керч), або в помешканнях священиків (Сімферополь) чи спеціально пристосованих приміщеннях (Євпаторія, Севастополь). Зокрема, ялтинська громада Перенесення мощей святого Миколая Чудотворця майже 19 років – від початку своєї реєстрації й до сьогодні – у судовому порядку добивається виділення земельної ділянки для будівництва власної церкви. У травні 2005 року після позитивного рішення Ялтинської міськради з цього приводу екзарх Одесько-Кримський УГКЦ владика Василь (Івасюк) освятив землю під будівництво храму – надану ділянку на сейсмічно нестабільному ґрунті під опорною стіною. Проте вже за деякий час надія громади на будівництво святині пригасла через низку судових позовів щодо легітимності цього рішення Ялтинської міськради. Судові процеси з цього приводу було спровоковано через відкритий лист мешканців Ялти з різкими висловлюваннями проти будівництва греко-католицького храму на території Великої Ялти. До цього часу місцева громада УГКЦ, не маючи власного храму, змушена провадити Служби Божі в римо-католицькому костелі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.