У Єгипті виявили колекцію священних артефактів

21.09.2021, 12:36
Світові
Єгипетські археологи виявили колекцію стародавніх інструментів, які використовувалися в релігійних ритуалах в Храмі фараонів у провінції Кафр-ель-Шейх на північ від Каїра.

Експедиція виявила цілу колекцію ритуальних предметів (Фото: Egypt Ministry of Antiquities)Нове відкриття є частиною плану археологічних розкопок, що проводиться Радою у справах старовини Єгипту в різних регіонах країни, повідомляє НВ.

Мустафа Вазирі, генеральний секретар ради, сказав, що знахідка важлива, тому що вона містить інструменти, які фактично використовувалися для виконання щоденних релігійних ритуалів для богині Хатор.

Крім того, в набір входило кілька фаянсових курильниць, одна з яких була прикрашена зображенням голови бога Гора. Також археологи виявили групу глиняних посудин, які використовувалися в релігійних і церемоніальних ритуалах на честь богині Хатор.

Іншими сакральними предметами виявилися невелика колекція статуеток, що зображають богиню родючості Таурт і Джехуті — одне з втілень бога мудрості Тота. Знайдено невелике крісло для вагітних жінок, велика підставка для підношень, око Уджат з чистого золота і рештки золотих лусочок, які використовувалися при оздобленні деяких інших предметів.

Аймен Ашмаві, голова Сектора давньоєгипетських старожитностей, зазначив, що археологи також виявили чудову групу сцен зі слонової кістки із зображенням жінок, які несуть підношення, сцени повсякденного життя, включаючи рослини, птахів і тварин, а також велику перемичку з вапняку з ієрогліфічними текстами.

Також були виявлені ієрогліфічні написи з п’ятьма титулами царя Псамтика I та імена двох царів «Ваха Іп-Ра» і «Яхмос II» з правителів 26-ї династії.

Теги: #Єгипет