У Єгипті знайшли 14 неушкоджених саркофагів, яким 2500 років

22.09.2020, 09:13
Світові
Міністерство старожитностей Єгипту оголосило в неділю про виявлення 14 саркофагів в некрополі Саккара на південь від Каїра, які лежали похованими протягом 2500 років.

Труни були виявлені під час археологічних розкопок на місці поховання, в якому на початку вересня знайшли ще 13 дерев’яних саркофагів, йдеться в заяві міністерства, інформує НВ.

У Єгипті знайшли 14 неушкоджених саркофагів, яким 2500 років - фото 58934

 

Великий некрополь Саккара розташований приблизно в 16 км на південь від знаменитих пірамід Гізи. Він є частиною стародавнього міста Мемфіса, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і тут знаходиться колосальна ступінчаста піраміда Джосера.

На фотографіях добре збережених дерев’яних домовин зображені витончені і хитромудрі малюнки з бордовими і синіми лініями, а також ієрогліфічні зображення.

У міністерстві заявили, що заплановані додаткові розкопки з очікуванням того, що на цьому місці буде знайдений ще один скарб дерев’яних домовин. Більш того, міністр туризму і старожитностей Халед аль-Анані сказав, що недавні знахідки в Саккарі були «тільки початком».

Єгипет прагнув просувати археологічні відкриття по всій країні, щоб відродити туризм, який постраждав від обмежень на поїздки через пандемію коронавірусу.

Теги: #Єгипет