У Європарламенті вперше встановлять різдвяний вертеп

01.12.2022, 10:30
Світові
У Європарламенті вперше встановлять різдвяний вертеп - фото 1
Ізабель Бенджумеа, іспанська депутатка Європарламенту, наполегливо боролася за встановлення у штаб-квартирі Європарламенту різдвяного вертепу — і досягла успіху.

«Європу неможливо зрозуміти без її християнського коріння», — каже вона, вважаючи, що боротьба була цього вартою. Про це повідомляє CREDO.

Завдяки її наполегливості у штаб-квартирі Європарламенту в Брюсселі цьогоріч урочисто відкриють різдвяний вертеп, чого раніше не було в історії цієї організації. Це буде вертеп ручної роботи з Мурсії (Іспанія), з майстерні Хесуса Ґріньяна, що раніше встановлював вертепи у різних містах Європи й Азії.

Вертеп стоятиме у Європарламенті до 6 січня — свята Богоявлення. Ізабель Бенджумеа, якій належить ініціатива, — практикуюча католичка, у родині якої завжди яскраво святкували Різдво.

«Насолоджуватися Різдвом Христовим — це дуже гарний досвід, який ми отримуємо з того моменту, коли починаємо встановлювати вертеп, — каже вона. — Різдво — це найпрекрасніший спосіб проповідування Євангелія. Встановлення вертепів із красивими образами Дитятка Ісуса, Діви Марії та святого Йосифа — це найкращий спосіб донести його послання до перехожих». Бенджумеа розуміє, що віру не можна нав’язувати, тому не вважає свою ініціативу цілковитим захистом католицької віри. «Але це — захист свободи віросповідання, хрестовий похід за нормалізацію того, що залишилося поза рамками інституцій», каже вона. Євродепутатка захищає християнське коріння Європи.

«Ні її історію, ні культуру, ні мистецтво неможливо зрозуміти без християнства, — переконана вона. — Ми також не можемо зрозуміти політичний проект ЄС без християнського гуманізму, який був джерелом натхнення для багатьох батьків-засновників європейського проєкту, як-от Робера Шумана».

У Європарламенті вперше встановлять різдвяний вертеп - фото 103727

Ізабель Бенджумеа хоче, щоб люди зрозуміли: без християнської віри нічого не було би. Вона зазначає, що найвільніші, найтолерантніші і найбільш процвітаючі суспільства — це суспільства з християнським корінням. Але їй довелося поборотися за свою ініціативу.

Спочатку Бенджумеа звернулася до офісу президента парламенту, який через три місяці дав негативну відповідь, оскільки вертеп був визнаний виставкою релігійного змісту, яка може бути образливою.

Тоді депутатка запитала: «Хіба образливо зайти до музею Прадо й побачити чудові роботи Фра Анджеліко, Караваджо чи Веласкеса, коли вони демонструють Благовіщення, Поклоніння волхвів чи Різдво? Хіба образливо нагадувати європейцям, що 25 грудня святкується народження Ісуса з Назарету? Ця установа [Європарламент] не повинна потрапити в пастку, вважаючи образливою пам’ять про те, що на Різдво ми святкуємо народження християнства. Ця інституція не повинна потрапити у пастку, яку постійно розставляють нам ліві, бажаючи почуватися скривдженими визнанням чогось такого простого, як історичний спадок Європи».

Боротьба тривала три роки, але Ізабель Бенджумеа була у ній не самотня — її підтримувала Роберта Мецола, нинішня голова Європарламенту родом із Мальти.

У Європарламенті вперше встановлять різдвяний вертеп - фото 103726

«Оскільки наближається Різдво, зараз, у цей час Адвенту, в інституції європейських громадян, де переважна більшість проголошує себе християнами, ми повинні мати нагадування про Різдво, уявлення про те, що святкується на Різдво — і це народження християнства, народження Ісуса Христа», — каже Бенджумеа.