У Запоріжжі обговорили наслідки радянського терору щодо релігійних конфесій
Про це інформує Суспільне.
Знищення Греко-Католицької Церкви на теренах України, а також — переслідування протестантських громад і жорсткий державний контроль над Православною Церквою за часів СРСР обговорили сьогодні учасники конференції “Історична правда — як лікування ран минулого” в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.
Мета заходу — проаналізувати наслідки радянського терору по відношенню до релігійних конфесій, аби унеможливити таке в майбутньому. Участь у дискусії взяли керівники всіх християнських конфесій області.
На конференції були представлені монографії професора Володимира Сергійчука, академіка Академії Наук Вищої Школи України, завідувача кафедри історії світового українства київського національного університету імені Тараса Шевченка.
"8-го березня 1945 року Микита Хрущов розпорядився починати цю акцію з нищення Церкви. Першим кроком це був арешт Митрополита Сліпого, єпископів і більш-менш видного духовенства. Тобто тих, хто відмовився переходити до Російської Церкви. Влада російська, правонаступниця СРСР мала б вибачитися за ті безбожницькі, терористичні, репресивні акції проти людей, які мали свої переконання духовні", - сказав Володимир Сергійчук.
Також на заході виступили екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви Степан Меньок, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко та єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної Церкви України владика Фотій.
"Це дуже важливе зібрання ще з одного огляду, на який я хотів би звернути увагу. Це — людська байдужість. Тому що саме людська байдужість, як мирян, так священиків і єпископів зробила так, що Церква стала інструментарієм. І для нас у сьогоднішньому нашому бутті дуже важливо, щоб ми далі цього не допустили", - сказав владика Фотій.