У Запоріжжі пропонують вшанувати першого секретаря міськкому компартії та колишнього архиєрея УПЦ МП

У Запоріжжі пропонують вшанувати першого секретаря міськкому компартії та колишнього архиєрея УПЦ МП - фото 1
Відома спортсменка Любов Черепаха звернулася до Департаменту архітектури та містобудування із проханням розглянути звернення “Ради Почесних громадян м. Запоріжжя” щодо встановлення меморіальних дошок на фасадах будинків Почесним громадянам міста.

Про це повідомляє "Форпост".

Серед претендентів на встановлення меморіальних дошок є 1-й секретар Запорізького міськкому КПУ та колишній очільник УПЦ МП — архиєпископ Запорізький та Мелітопольський Василій у 1992-2009 рр.
У департаменті заявили, що “…розгляд зазначеного питання буде включено до порядку денного засідання групи з питань міської топоніміки”.

Пропозиція вшанувати цих осіб обурила громадське суспільство.

"Що це таке взагалі??? У цих людей(чи черепах) взагалі є відчуття реальності??? В списку є хіба що дві постаті, що заслуговують на повагу — пані Валентина Харлова, народна майстриня, та театральний актор Олександр Гапон. Але неприємно бачити їх прізвища поряд з компартійними чиновниками та московськими попами", - зазначив депутат міськради Павло Варванський.

Його підтримав запорізький краєзнавець та екскурсовод Роман Акбаш:

"Що? Що то взагалі за пам’ятна дошка Воденіктову?! Це — перший секретар міськкому компартії, член ЦК КПУ. Закон про декомунізацію забороняє будь-які пам’ятки на честь осіб, які займали партійні посади починаючи з секретарів райкомів.

До речі, пару років тому цей закон у Запоріжжі вже порушили — встановили дошку на будинку, де жив Петро Ванат (свого часу, нагадаю, перший секретар міськкому компартії).

По-друге, як мені повідомили, діяльність Ради почесних громадян тимчасово припинена рішенням міськвиконкому ще в грудні минулого року".

У Запоріжжі пропонують вшанувати першого секретаря міськкому компартії та колишнього архиєрея УПЦ МП - фото 113345

Журналісти "Форпосту" звернулися за коментарем до одного зі священнослужителів, який побажав відповісти анонімно:

"Близько 20 років він (Василій Златолинський - ред.) був архиєпископом Запорізьким УПЦ МП. Звичайно, проросійських поглядів. Створив навкруги себе оточення з можновладців, партократів та бандитів, які мали вплив, у тому числі й на спортсменів".