У Запоріжжі відкрили нову синагогу

13.01.2012, 12:46
У Запоріжжі відкрили нову синагогу - фото 1
У Запоріжжі 11 січня відкрили нову синагогу, яка отримала ім’я «Гіймат-Роза» на честь матерів-дарувальниць, які спонсорували будівництво храму.

Synagoga-12.jpgУ Запоріжжі 11 січня відкрили нову синагогу, яка отримала ім’я «Гіймат-Роза» на честь матерів-дарувальниць, які спонсорували будівництво храму.

В урочистостях, як інформує Релігія в Україні з посиланням на Репортер, участь взяли головний рабин Ізраїля Шломо Аммара, головний рабин Росії Берл Лазар, посол держави Ізраїль в Україні Реувен Дін Еля та відомі запорожці, як то колишній мешканець цього міста Ян Табачник та «КВНщик» Руслан Тупилко.

За словами директора благодійного фонду "Єврейської громади Запорізької області" Іллі Гергеля, який керував будівництвом нової синагоги, основний задум архітектурного проекту зводився то того, аби максимально повторити зовнішній вигляд Єрусалимського храму, який був центром релігійного життя єврейського народу між Х століттям до н.е.та І століттям н.е.. Архітектором нової запорізької синагоги став Арон Острейхер з Ізраїлю, який також був присутній на відкритті нового храму. Як наголосив Ілля Гергель, Арон Острейхер спроектував і збудував близько 180 синагог по всьому світу. На його рахунку також реконструкції безлічі синагог по всій Україні.

Перший наріжний камінь у фундамент нового юдейського храму в Запоріжжі заклали 26 грудня 2005, а перша молитва в ньому прозвучала 12січня, о 8.30.

Крім синагоги, в будівлі Єврейського національно-просвітницького центру розташовуватиметься молодіжний клуб і клуб для людей похилого віку.