У Зарваниці відбулося XV Всеукраїнське військове паломництво

19 вересня, 10:51
Суспільство
У Зарваниці відбулося XV Всеукраїнське військове паломництво - фото 1
16–17 вересня проходило ХV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ для військовослужбовців, членів їхніх родин і родин полеглих Героїв. Основна тема цьогорічного паломництва сформульована словами апостола Павла: «Покликані до свободи» (Гал. 5, 13).

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У паломництві взяли участь: заступник начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук, в. о. заступника командувача з роботи з особовим складом Національної гвардії України полковник Віталій Шум і начальник Служби військового капеланства НГУ полковник Олександр Іздебський.

У суботу, 16 вересня, програма заходу розпочалася подячним молебнем на площі біля парафіяльного храму Зарваниці й урочистою ходою до фігури Богородиці. Владика Михайло Колтун, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, благословив капеланів, батьків полеглих воїнів із букетами калини, воїнів зі соняхами та капеланів із букетами пшениці, що є символами пам’яті, вдячності й боротьби.

Після урочистого відкриття паломництва в соборі Зарваницької Матері Божої відбулася Божественна Літургія та панахида за упокій усіх полеглих захисників України, яку очолив владика Михайло у співслужінні з військовими капеланами. Опісля відбулася поминальна хода зі свічками. Після церемонії покладання свічок усі присутні об’єдналися у спільній молитві за Невідомого воїна.

У межах прощі традиційно відбулася Хресна дорога за участю військових капеланів, військовослужбовців і членів родин полеглих захисників України, які несли хрест до кожної зі стацій.

Далі учасники паломництва послухали лекцію «Покликані до свободи» від доктора біблістики о. Юрія Щурка, декана філософсько-богословського факультету УКУ.

Закінчився перший день паломництва переглядом відеоролика про щорічну історію Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці.

У неділю, 18 вересня, прочани взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Михайло Колтун у співслужінні з владикою Володимиром Фірманом, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та військовими капеланами.

На завершення прощі присутні привітали владику Михайла з 30-ю річницею єпископської хіротонії, яку він відзначає цьогоріч.