У Зеленського назвали нові місця для зустрічі з Путіним – це може бути і Єрусалим

У Зеленського назвали нові місця для зустрічі з Путіним – це може бути і Єрусалим - фото 1
Джерело фото: BBC
Українська сторона розглядає Єрусалим або столицю Австрії Відень як місця для проведення зустрічі президента Володимира Зеленського з Путіним.

Про це з посиланням на джерела повідомило видання "НВ".

За його словами, погодження порядку і місця майбутнього саміту дипломатичними каналами вже почалося, а активна фаза підготовки переговорів очікується після травневих свят.

"У Нетаньягу (Беньямін, прем'єр Ізраїлю. – Ред.) довірчі відносини з нами і з Росією. Тому Єрусалим – хороший варіант. Є й інший – Відень. Обидва місця по-своєму підходять із погляду безпеки й гарантування рівноправності сторін", – пояснив співрозмовник видання.

Він також заявив нібито про витоки з росЗМІ, що "після згоди Путіна провести переговори, але тільки в Москві, Зеленському було запропоновано дату 9 травня".

"Це робиться у пропагандистських цілях. 9-го або на іншу дату, в Москву, Зеленський навряд чи погодиться. Ми не будемо реагувати. Наша мета – не переговорюватися, а домовитися з Путіним про закінчення війни на прийнятних для України умовах", – заявило джерело.

Щодо Ватикану, про що говорив раніше президент, той зазначив, що це просто "була відповідь на запитання італійських журналістів: чи міг Ватикан стати таким місцем".

"Теоретично, звичайно, міг. Фактично – реалізувати складніше", – підсумував інформатор.

Водночас "Інтерфакс-Україна", теж посилаючись на джерела, повідомило, що місцем зустрічі Зеленського і Путіна може стати також Туреччина.

"Розглядається декілька. Різні країни пропонують свої майданчики, тому що світ зацікавлений у вирішенні конфлікту на Донбасі. Я не можу сказати конкретно зараз про Відень в Австрії, але Ізраїль і Туреччина теж розглядалися як можливе рішення", – пояснив співрозмовник агентства.