У Зеленського жорстко відповіли Білорусі щодо ситуації з хасидами на кордоні

У Зеленського жорстко відповіли Білорусі щодо ситуації з хасидами на кордоні - фото 1
В Офісі Президента закликали білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з Україною та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників-хасидів, які можуть створити у них відчуття, що кордон України може бути відкритий для іноземців.

Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки. Про це йдеться у заяві Офісу Президента від 16 вересня.

У документі сказано, що станом на сьогодні до двох тисяч паломників-хасидів перебувають на кордоні між Республікою Білорусь та Україною. Більшість із них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий.

В ОП акцентують, що Україна була змушена ухвалити рішення про закриття державного кордону для іноземців через суттєве погіршення ситуації з поширенням COVID-19. В Україні залишаються чинними суворі карантинні обмеження, що робить неможливим проведення масових заходів, в тому числі й святкування Рош га-Шана за участі тисяч паломників у місті Умані Черкаської області.

У документі наголошено, що Україна зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах Президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року.

"Ми підтримуємо загальновизнані на Європейському континенті демократичні цінності та вважаємо, що кожна держава повинна дотримуватися зобов’язання на сто відсотків забезпечувати права та свободи людини, які гарантовані міжнародними конвенціями та відповідним національним законодавством, яке принаймні формально існує також і в Білорусі", - йдеться у документі.

В ОП нагадують, що кожна держава під час пандемії повинна проводити прозору й відповідальну політику, спрямовану на зупинку поширення COVID-19, та утриматися від провокування негативних варіантів розвитку епідемічної ситуації у сусідніх країнах".

Додамо, цьогоріч Рош га-Шана почнеться 18 вересня. У 2019 році для зустрічі 5780-го юдейського Нового року (Рош ха-Шана) в Умань прибули понад 30 тисяч паломників. Цьогоріч паломництво через пандемію обмежили до 3000 осіб. Вони встигли прибути в Україну ще до закриття кордону для іноземців.