Україна закриває кордони для іноземців через COVID-19, що  суттєво вплине і на паломництво хасидів до Умані

27.08.2020, 09:26
Держава
Україна закриває кордони для іноземців через COVID-19, що  суттєво вплине і на паломництво хасидів до Умані - фото 1
Кабінет Міністрів 26 серпня ухвалив рішення про закриття Україною до кінця вересня кордонів для іноземців.

За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ця постанова з доопрацюваннями повинна бути опублікована сьогодні, 27 серпня, і що вона має вступити у дію з 00:00 29 серпня і діяти до 00:00 28 вересня.

Пропонується заборонити в’їзд на територію країни іноземцям, крім осіб, які прямують на територію нашої держави транзитом та мають документи, що підтверджують їх виїзд упродовж 2 діб; навчаються в навчальних закладах нашої країни; проходять військову службу в ЗСУ; постійно проживають на території України і мають відповідну посвідку; визнані біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту; є працівниками диппредставництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні та членів їх сімей, або прибувають на запрошення МЗС України.

Додамо, що рішення про закриття кордонів суттєво вплине на паломництво хасидів до Умані, де поховано засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана. Умань є місцем масового паломництва послідовників його вчення. Восени на святкування юдейського Нового року сюди приїжджають 20-30 тис. прочан-хасидів з різних країн. У 2020 році святкування Рош га-Шана припадає на 18-20 вересня.

Офіційної заборони на в'ізд хасидів немає, однак влада України неодноразово приймала рішення про суттєве обмеження цьогоріч їх паломництва до Умані.

Президент Володимир Зеленський 25 серпня зустрівся з представниками юдейських релігійних організацій України та обговорив дотримання протиепідемічних заходів під час паломництва до Умані. Він також закликав рабинів допомогти уникнути масового скупчення людей під час святкування Рош га-Шана.

На прохання Прем'єр-міністра Ізраїлю уряд України 25 серпня також ухвалив рішення про суттєве обмеження паломництва хасидів до Умані для святкування Рош га-Шана.

У Міністерстві закордонних справ раніше повідомляли, що прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста для святкування свята Рош га-Шана в традиційному форматі в поточному році неможливе.

Як РІСУ інформувала, групу з 50 хасидів, які прибули 25 серпня до аеропорту Бориспіль із Тель-Авіва, декілька годин не хотіли впускати в Україну, однак потім все ж пропустили.

В Україні станом на 27 серпня лабораторно підтверджено 112 059 випадків COVID-19, з них за добу – 1 974. Протягом доби зафіксовано 39 летальних випадків.