Created with Sketch.

У Золочеві хочуть самовільно будувати храм УПЦ МП – громадськість проти

10.07.2020, 10:21

Мешканці Золочева та священники забили на сполох щодо можливої появи церкви Московського Патріархату у місті, на вулиці Труша. 8 липня громадські активісти разом із священнослужителями зібрались на першу мирну акцію протесту проти будівництва храму.

Мешканці Золочева не в захопленні від того, що Московський Патріархат вирішив звести у їхньому місті церкву

 

Відео з акції опубліковане на сайті Золочів.нет, повідомляє ІА Дивись.info.

Отець Михайло Сумановський розповідає, що всі мають право молитись, але він за те, щоби все було законно: «Маємо інформацію, що це є капличка Московської Патріархії.
Звернулися до мене громадські діячі і парафіяни, які збирали кошти для наших військових. Ми знаємо, яке тут ставлення до певної Церкви. Тому мені не байдуже, як священику Української Греко-Католицької Церкви, і я не можу проігнорувати звернення своїх парафіян. Наші хлопці там на сході, разом з нашими священиками. А ми тут, у тилу, не можемо відстояти зраду інтересів Церкви, яка не хоронить наших хлопців. Так, кожен має право молитись. Але має прийти священик у міську раду, попросити про виділення земельної ділянки, мають погодити – як і де виділяють земельну ділянку. Це є законне право. Але коли священик заходить через вікна, а не через двері, заховавшись, то це викликає підозру. Наскільки нам відомо, цей вагончик, що стоїть на подвір’ї біля будинку, стояв біля церкви, яка будувалась у Бродах, що її будувала Московська Патріархія. Тут має бути культова споруда. На подвір’ї, без погоджень і документів, без цільового призначення. Хто їм буде давати ці всі дозвільні документи? Московська Патріархія не має дозволу на військове капеланство. Чи має наша розвідка і СБУ якусь інформацію стосовно цього? А якщо тут хтось буде приїжджати і вивідувати інформацію про військові частини?».

Отець припускає, що якщо дозволять спорудити церкву, то культову споруду цілком можуть використовувати для збору інформації.

«Церкви можна ставити будь-де і багато. Головне, щоб люди молились. Але тут йдеться вже не про церкву , а про національні інтереси. Просимо всі інстанції – поліцію, прокуратуру, СБУ – дати відповідь: хто є власником і з чиєї подачі лобіюється цей процес? Бо виникає питання, чи не сприяє цьому місцева влада. Це питання не лише від греко-католиків, але й від православних священників», – каже отець Михайло.
Активісти припускають, що на вулицю Труша у Золочеві завезли кіоск із Бродів, де служив Московський Патріархат, який побудував там церкву. Зараз цей кіоск передали сюди, щоб і в Золочеві будувати церкву Московського Патріархату.

«Ми знаємо, що несе за собою Московський Патріархат. Це ненависники українського народу і взагалі будь-яких інших Церков. Ймовірно, що вони таким чином хочуть працювати, аби робити розколи в Україні та інші протиправні речі. Це наша перша попереджувальна мирна акція», – каже громадська активістка і депутатка обласної ради Мирослава Бабінська.

Вона наголошує, що будувати будуть не храм, а виключно приміщення для здійснення диверсій.
«Для мене Московський Патріархат – це Росія і Путін. А це дорівнює – ворог і війна. Зараз вже 7-ий рік війни, і вони до нас, у Західну Україну, нагло пхаються. Вони знаходять лазівки в законодавстві і за тими високими парканами невідомо хто і що буде. Якщо ми це проковтнемо, то будемо мати тут під боком оплот русково міра», – заявила Мирослава Бабінська.

Міській владі Золочева про будівництво храму нічого не відомо, адже такого запиту ніхто не давав. Мер
Ігор Гриньків у коментарі ІА Дивись. info каже, що за документами там є зареєстрований житловий будинок на ім’я 20-річної мешканки Почаєва Шаховал Ольги Володимирівни.

Придбала будинок вона минулого року.

«8 липня зібрались наші священики на вулиці Труша з тривогою, що тут буде будуватись храм Московського Патріархату. Ми маємо генеральний план міста і в ньому передбачено земельні ділянки для культових споруд – для будівництва і обслуговування. Однак на Труша, власне, в нас не передбачено такої будівлі. Натомість є ситуація, де мешканка Тернопільщини, уродженка Почаєва, 2019 року придбала частину житового будинку і земельну ділянку, виготовила будівельний паспорт на реконструкцію з розширенням житлового будинку садибного типу. Вона отримала дозвіл ДАБІ на початок цього будівництва. Архітекор міста бачив ці документи і план забудови. Він має припущення, що цей будинок виглядає як майбутній храм. Будівля прямокутна, довга, є місце для заходу і вівтаря, характерно заокруглено. Я з цього приводу скликав позачергову сесію міської ради, щоб це питання обговорити з депутатами. Це людей тривожить», – розповідає Ігор Гриньків.

Читайте також
Суспільство Вознесенську церкву у Коропі на Чернігівщині поки що не передадуть у безоплатне користування ПЦУ
10 липня, 12:01
Суспільство У Мінкульті підтвердили, що Успенський (Георгіївський) собор у Каневі належить державі, а не УПЦ МП
10 липня, 09:30
Суспільство У Львові обговорили проект мирової угоди щодо врегулювання земельного питання Митрополичих садів
10 липня, 09:00
Суспільство Держспецзв’язку готовий передати УГКЦ Митрополичі сад
10 липня, 13:54