У ЗСУ призначили головного армійського рабина

У ЗСУ призначили головного армійського рабина - фото 1
Рабин Гілель Коен до призначення був волонтером — доправляв солдатам гуманітарні та військові вантажі. Тепер він допоможе духовно близько 1 тис. євреям, які служать у ЗСУ.

Збройні Сили України офіційно запровадили посаду головного армійського рабина, щоб підняти бойовий дух солдатів. Про це пише ізраїльське видання Ynet, інформує "Фокус".

У будні він доставляє на фронт допомогу солдатам, а у вихідні — виконує духовні обов'язки.

Коен, за інформацією видання, виготовляє ярмулки (традиційний єврейський чоловічий головний убір — ред.) з написом "євреї захищають Україну".

Такі головні убори популярні серед солдатів, які не є євреями. Українські воїни просять у Коена ярмулки, щоб спростувати звинувачення роспропаганди в нацизмі, пише Ynet.

солдат все, євреї, ізраїль, все ізраїльтяни

"Поки я допомагав рятувати єврейських біженців в Україні, я отримував запити від ізраїльтян та українців про військову допомогу. Брата одного ізраїльтянина призвали до армії. Я допоміг йому дістати каску та жилет з Ізраїлю. Купив 20 касок та 20 бронежилетів у друга, передав їх групі солдатів-євреїв, які тренувалися в Києві", — описав Коен свою діяльність.

Коен каже, що фінансово його ніхто не підтримує. Рабин одружений, має 9 дітей, які виїхали з України за 2 дні до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Крім військових комплектів, рабин Коен допомагає солдатам духовно.

Рабин Коен бачить у молитвах духовну допомогу солдатам

"Війна — не час глибокої єврейської літератури, а час читати молитви, які можуть підняти дух військ", — зауважив він.

За даними видання, в українській армії налічується близько 1 тис. євреїв.