Учасники пленарної Асамблеї ССЕЕ закликали світ зупинити війну в Україні

29.10.2022, 13:50
Католики
Учасники пленарної Асамблеї  ССЕЕ закликали світ зупинити війну в Україні - фото 1
У онлайн-форматі 27 і 28 жовтня 2022 р. відбувалася пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), членами якої є очільники єпископатів континенту та деяких єпархій і дієцезій. Цьогорічна зустріч була присвячена обговоренню ситуації в Україні та підготовки до континентальної Асамблеї на тему: «Задля синодальної Церкви».

Під час зустрічі прозвучав заклик зупинити війну в Україні, якій запевнено солідарність з боку Церкви у Європі, а також обговорено спосіб проведення континентального етапу Синоду єпископів. Про це повідомляє Vaticannews.

Асамблею відкрив кардинал Марк Уелле, Префект Дикастерії в справах єпископів. Він наголосив на завданні пастирів Католицької Церкви «свідчити мир і відновлювати його там, де він зруйнований». «Наша зброя давня і завжди нова: молитва, діалог, гуманітарна допомога, солідарність з жертвами агресії та утисків», – сказав він.

Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвалдас Кулбокас представив учасникам асамблеї актуальну ситуацію в країні. Солідарність Церкви в Європі українським учасникам пленарної зустрічі висловив Голова Ради Єпископських Конференцій Європи Преосвященний Ґінтарас Ґрушас, Архиєпископ Вільнюса.

«У цей важкий період для всієї Європи наше серце звернене до України: закликаємо провідників країн зупинити війну; скажімо “досить” всьому цьому стражданню та спіралі насильства, знищення та смерті, якій піддано український народ. Разом з Папою Франциском закликаємо до миру», – сказав він.

Континентальна Асамеблея у Європі в рамках синодального процесу 2021-2024 років відбуватиметься від 5 до 12 лютого 2023 року в столиці Чеської Республіки місті Празі, куди з’їдуться 200 учасників. Це будуть 156 делегатів від єпископатів, тобто, голова єпископату та 3 делегати, та 44 спеціальні гості, запрошені керівництвом CCEE з різних церковних організацій континентального рівня. Крім того, кожен єпископат може призначити також 10 інших делегатів, які братимуть участь в онлайн-режимі.

Підсумки першого етапу, який полягав у консультаціях з вірними у кожній дієцезії та єпархії, представив Головний Доповідач XVI Звичайної Асамблеї Синоду єпископів кардинал Жан-Клод Оллеріш, а кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду єпископів, представив «Документ для континентального етапу». Під час дискусії було наголошено, що вірні очікують оновлення Церкви.

Як РІСУ інформувала, на Асамблеї обрали очільників деяких комісій, що діють при Раді Єпископських Конференцій Європи. Зокрема, владику Богдана Дзюраха, Апостольського Екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, обрано Головою Комісії соціального душпастирства. Крім того, оновлено склад фінансової комісії

Додамо, до Ради Єпископських Конференцій Європи входять очільники 33-х католицьких єпископатів Європи, архиєпископи Люксембурга та Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, Ординарій Кишинівський, Єпарх Мукачівський та Апостольський Адміністратор Естонії. Україну в Раді представляють три ієрархи: Голова Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, Голова Конференції Римо-Католицьких єпископів України та Єпарх Мукачівський.