Учасники Постійного Синоду УГКЦ з’їхалися на чергову сесію до Чернівців

12.12.2023, 16:51
Католики
Учасники Постійного Синоду УГКЦ з’їхалися на чергову сесію до Чернівців - фото 1
Чергова 6 (77) сесія Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви відбудеться у Чернівцях упродовж 12–15 грудня 2023 року.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

На сьогодні членами Постійного Синоду є:

Глава УГКЦ Святослав, який очолює засідання,

архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк,

єпарх Вроцлавсько-Кошалінський Володимир Ющак,

апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії Богдан Дзюрах,

єпарх Чернівецький Йосафат Мощич.

Обов’язки секретаря Синоду здійснює єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Андрій Хім’як.

На період проведення Постійного Синоду УГКЦ, окрім робочих засідань, також заплановано низку подій та зустрічей. Зокрема єпископи зустрінуться із представниками Чернівецької військової адміністрації та влади міста. Під час спільних зустрічей сторони матимуть нагоду поспілкуватися про об’єднання зусиль задля служіння українському народові у регіоні.

Також члени Постійного Синоду матимуть нагоду поспілкуватися із місцевою християнською молоддю з нагоди 25-ліття Товариства українських студентів-католиків «Обнова» та священничими родинами Чернівецької єпархії. Одним із основних напрямків душпастирської Стратегії 2030 є піклування про християнську родину, то ж ці зустрічі матимуть важливе значення у цьому контексті.

Щодо культурних заходів, на єпископів чекають відвідини Меморіального музею Володимира Івасюка та музею Ольги Кобилянської.

Також секретаріат Постійного Синоду анонсує участь єпископів Постійного Синоду у традиційному відкритті Різдвяного вертепу поблизу міської ратуші та освячення сироварні у с. Стрілецький кут, поблизу м. Чернівці.

Особливою подією стане спільна молитва єпископів із вірними перед Чудотворною іконою «Надія безнадійних», що виставлена для почитання і молитви у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Там же щоденно відбуватимуться Божественні Літургії за участі владик.

Члени Постійного Синоду УГКЦ звертаються до вірних із проханням про молитовний супровід робочих засідань та його вдале проведення.