Учасники робочої групи щодо Почаївської лаври розповіли деталі першого засідання

17.02.2023, 14:13
Держава
Учасники робочої групи щодо Почаївської лаври розповіли деталі першого засідання - фото 1
Робоча група щодо законності використання УПЦ МП споруд Почаївської Свято-Успенської лаври на першому засіданні окреслила основні напрямки, де потрібно працювати, яку інформацію зібрати. Обіцяють, що наступне засідання має бути цікавіше.

Про це "Еспресо.Захід" повідомили учасники робочої групи щодо Почаївської лаври.

Заступник директора департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Ігор Кульчицький зазначив, що це було лише перше засідання, кожен з його учасників має своє завдання.

"Це було ознайомче і підготовче засідання. Поки що фундаментальних рішень не приймали. Крім того, таке засідання буде не одне. Кожен з учасників комісії пішов працювати відповідно до своєї сфери діяльності", – зазначив Кульчицький.

Серед інших на засідання робочої групи були представники поліції, прокуратури, Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, а також представники різних установ обласної ради разом з головою Михайлом Головком.

Голова облради пан Головко у коментарі телекомпанії TV-4 додав, що зараз є одне з основних завдань на теренах заходу країни – усунути московський патріархат.

"Якщо Почаївську лавру буде повернено в користування держави, до національного заповідника і Міністерства культури, то міністерство визначить, якій українській Церкві передати його у користування, зараз наше завдання – усунути МП", – сказав він.

У Тернопільській ОВА розповіли, що на комісії визначили напрямки, в яких вона працюватиме.

"Почаївська лавра користується спорудами на підставі договору, укладеного з держбудом України. Відповідно всі питання, які виникають, відносини користування, потрібно погоджувати з Кременецьким історико-архітектурним заповідником. Поки окреслили основні напрямки, де потрібно працювати, яку інформацію зібрати. На наступному засіданні, гадаю,буде цікавіше", – підсумував Ігор Кульчицький.

Час наступного засідання робочої групи ще невідомий.

Нагадаємо 16 лютого, відбулося перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври Московським патріархатом.

Як ми раніше писали, договір оренди Почаївської лаври, який укладений до 2052 року, настільки нікчемний, що його може оскаржити навіть юрист-початківець. У цьому переконаний депутат Почаївської міської ради, а зараз мобілізований військовослужбовець ЗСУ, який боронить кордони України від окупантів, Тарас Паляниця.

Наприкінці січня тернополянка зареєструвала петицію про розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ МП.