• Головна
  • Новини
  • УГКЦ долучається до молитовної ініціативи Папи Франциска - «Мільйон дітей моляться вервицю»...

УГКЦ долучається до молитовної ініціативи Папи Франциска - «Мільйон дітей моляться вервицю»

09.10.2019, 10:16
УГКЦ долучається до молитовної ініціативи Папи Франциска - «Мільйон дітей моляться вервицю» - фото 1

«Мільйон дітей моляться вервицю» — під таким гаслом 18 жовтня пройде всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Власне він проголосив місяць жовтень 2019 року надзвичайним місійним та бажає спрямувати цьогорічну молитовну ініціативу у цьому руслі, де діти будуть молитися за всіх місіонарів і численні покликання до цього стану, а також за мир і єдність у світі.

«Мільйон дітей моляться вервицю» — під таким гаслом 18 жовтня пройде всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Власне він проголосив місяць жовтень 2019 року надзвичайним місійним та бажає спрямувати цьогорічну молитовну ініціативу у цьому руслі, де діти будуть молитися за всіх місіонарів і численні покликання до цього стану, а також за мир і єдність у світі.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

«Щоб виконати волю і бажання Папи, ми також хочемо спрямувати нашу цьогорічну молитовну ініціативу „Мільйон дітей моляться вервицю“ в русло місійності. Покровителькою місії в Церкві є св. Тереза з Лізьє, яка в своїй автобіографічній книжці „Історія однієї душі“ пише: „Якщо Церква є тілом, тоді вона має в собі благородний і життєво необхідний орган — серце, палаюче любов’ю. Я збагнула, що тільки любов може спонукати членів Містичного Тіла Церкви діяти. Коли не має цієї любові, тоді апостоли більше не проповідують Євангеліє, а мученики відмовляються проливати свою кров. Я збагнула, що любов охоплює всі покликання… У серці Церкви я хочу бути цією любов´ю. І таким чином я буду всім“. Ця думка св. Терези є гаслом нашої молитовної ініціативи в цілому світі. Через молитву дітей нехай запалає серце Церкви любов’ю і сповнить його місійним духом. Молитва дітей повинна стати душею місійного оновлення в Церкві», — йдеться у зверненні кардинала Мауро П’яченци, президента благодійного фонду «Церква в потребі».

Відтак, за словами кардинала Мауро П’яченци, «молитва на вервиці з´єднає вас з тиcячами дитячих молитовних груп дітей по всьому світі. Ми також дуже хотіли б, щоб ця молитовна ініціатива стала „постійною місією“, про що нас всіх просить Папа Франциск, формуючи „живу вервицю“ дітей […]. Таким чином, молитва станe живою реальністю, яка змінює наше життя, підтримує місію Церкви, даруючи мир та єдність у світі».

Із благословення Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава до цієї всесвітньої ініціативи Святішого Отця Папи Франциска долучаються також діти та молодь із єпархій та екзархатів нашої Церкви.

Зокрема, у Київській архиєпархії УГКЦ організацію цієї молитви взяла на себе Катехитична єпархіальна комісія: «Відгукуючись на заклик Святішого Отця, Катехитична комісія Київської архиєпархії, в особі протоієрея Петра Жука, щиро запрошує всіх дітей Київської архиєпархії приїхати в п’ятницю, 18 жовтня 2019 року, о 16:00 год. до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5), щоб разом заносити молитви до Господа молячись вервицю». «Запрошуємо також організовувати у цей день молитви з дітьми на парафіях, щоб в такий спосіб молитовно єднатися один з одним задля спільної мети — панування миру та єдності у світі, а також за зріст місійного запалу», — йдеться в повідомленні Голови Катехитичної комісії Київської архиєпархії УГКЦ протоєрея Петра Жука.

Також до молитовної ініціативи долучаються священники разом із дітьми та молоддю Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. «До такої ініціативи з благословення Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, долучаться у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії, — розповідає голова катехитичної комісії Тернопільсько-Зборівській архиєпархії о. Роман Гриджук. — Ми щиро запрошуємо всіх священників на парафіях, катехитів у школах, кожного, хто працює з молоддю та дітьми, 18 жовтня, починаючи з 9:00 год. і до завершення дня, провести молитовну місію дітей кожної парафії — і тим самим долучитися до „живої вервиці“ дітей всього світу».

Окрім цього, отець Роман Гриджук наголошує, що «способів реалізації є чимало: у великих містах, селах можна заздалегідь організувати місце для спільного моління вервиці, запросивши не лише дітей катехитичних шкіл, а й усіх інших діточок. Діти катехитичних шкіл можуть стати основою. Можна зробити так, що призначити дітей по черзі читати молитву вголос. Можна розмістити дітей на площі, уклавши таким чином велику вервичку».

Натомість, у Сокальсько-Жовківській єпархії запропонували, по можливості, робити онлайн-трансляції в мережах Facebook чи Instagram, що, у своєю чергу, допоможе розширити спільноту молільників.

В УГКЦ подають кілька допоміжних матеріалів для вдалого проведення цієї молитовної ініціативи «Мільйон дітей моляться вервицю»:

Звернення кардинала Мауро П’яченци, президента благодійного фонду «Церква в потребі» щодо проведення акції

Брошура для молитовної акції «Як молитися на вервиці»

Лист до дітей з нагоди акції «Мільйон дітей моляться вервицю».