УГКЦ долучилася до організації евакуаційних рейсів із Запоріжжя
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, 22-23 липня відбулася чергова евакуація українців із м. Запоріжжя в більш безпечні регіони держави. На цьому рейсі вивезено 67 осіб автобусом Патріаршого паломницького центру УГКЦ. Водночас ще 13 осіб, які не помістилися в автобус, виїхали пізніше на меншому автомобілі.
Більшість переселенців походять із Херсона, Скадовська, Залізного Порту та інших тимчасово окупованих територій. А це значить, що їхня евакуація відбувалася якраз у період вибухів на мосту, що позначилося на їхніх почуттях.
Як йдеться у повідомленні, незважаючи на минулі хвилювання та страх, поїздка до Львова відбувалася в супроводі української пісні. «Це були і народні пісні, і сучасні патріотичні композиції. Співали усі: водії автобусу, старші жінки, діти. Найсміливіших, хто пробирався до мікрофона, виконувати соло, нагороджували цукерками.
Так дорога минає швидше», – розповідає менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіна Бріліантова.
Водночас вона підкреслює, що всі пасажири поводяться дуже чемно та ввічливо. Також зазначають, що після 3-5 днів на блокпості у Василівці автобус видається справжнім благом цивілізації.
«Щиро дивувалися різноманіттю продуктів на першій нашій заправці і навіть там їжа видалася всім дуже дешевою. Адже, за їхніми словами, продукти на окупованих територіях коштують дуже дорого, а таких, які скоро псуються, взагалі немає. До прикладу, молочних виробів...», – продовжує Альбіна.
Наприкінці менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ відзначила добру взаємодію із волонтерами Львівського залізничного вокзалу, яка створилася упродовж здійснення евакуаційних рейсів. «Ми заздалегідь обговорюємо кількість потрібних в залі очікування місць для тих, хто прямує на світанку далі за кордон. Тоді нас зустрічають, допомагають нам донести сумки, пропонують перекуси тощо. Цього разу навіть допомогли завезти песика вночі в цілодобову ветеринарну клініку».
Вранці 24 липня частина евакуйованих осіб відправилася до кордону із Польщею. Проте місць в автобусах до Польщі всім не вистачало. Тому водій автобуса Патріаршого паломницького центру повернувся на вокзал і допоміг дістатися людям до пішого переходу кордону в м. Шегині.