УГКЦ домагається звільнення священників, яких катують у російських в'язницях - Блаженніший Святослав

Незаконно арештовані у Бердянську священики УГКЦ - фото 1
Незаконно арештовані у Бердянську священики УГКЦ
УГКЦ кілька місяців домагається звільнення священиків, яких катують у російських в'язницях.

Про це в Івано-Франківську повідомив глава УГКЦ під час відкритої зустрічі з успішними людьми в Університеті Короля Данила, передає Укрінформ.

«Ми не можемо не думати про наших вірних на окупованому Запоріжжі, Луганщині, Донеччині, в Криму, на окупованій Херсонщині, бо там є наші люди, які чекають. Там караються в російських тюрмах наші священики. Можливо, ви чули про історію наших мужніх редемптористів у Бердянську, яких катують, вибиваючи зізнання у тих злочинах військових, які вони не чинили і не мали жодної причетності... Ми вже вкотре звертаємось до різних міжнародних інституцій, до дипломатів різних країн, особисто до Святішого Отця Папи Франциска, щоб тих наших отців врятувати. Ось вже майже п’ятий місяць – і поки ми нічого не можемо зробити», - зазначив глава УГКЦ.

Він додав, що там діє «брутальний закон сильного», а не верховенство права цивілізованого суспільства, і наголосив, що «ті люди чекають на свободу і на звільнення».

«Суто сталінські методи – підкинути комусь зброю, а потім вибивати зізнання, і ти майже організатор партизанського руху», - зауважив Блаженніший Святослав.

За його словами, такі дії УГКЦ розцінює, як чергові спроби судилища над нею.

Відомо, що 25 листопада Донецький екзархат УГКЦ оприлюднив офіційну заяву з приводу незаконного арешту священиків у Бердянську: єромонаха Івана Левицького, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці та о. Богдана Гелети - служителя того ж храму. В УГКЦ запевняють, що на момент обшуку у храмі священики вже були арештовані, а тому не можуть нести жодної відповідальності за нібито знайдені в них зброю та боєприпаси.