УГКЦ покарала священика за участь у місцевих виборах

УГКЦ покарала священика за участь у місцевих виборах - фото 1
Коломийська єпархія Української Греко-Католицької Церкви покарала капелана Миколу Мединського за відмову кандидувати в депутати Івано-Франківської обласної ради.

Про це йдеться у позасудовому декреті суспенди, пише Галицький кореспондент.

О. Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священика в соціальній мережі.
Священик, попри канонічне попередження, яке вручили йому 13-го жовтня та обіцянки 15-го жовтня зняти свою кандидатуру в депутати обласної ради, досі бере участь у передвиборчій кампанії.

Тому на капелана о. Мединського наклали кару суспенди терміном на три місяці.

“Повідомляємо, що від моменту вручення та повідомлення даного Декрету ви маєте перешкоду у звершенні будь-яких священнодійств, як особисто, так і в співслужінні з іншими священнослужителями, крім того забороняються використання церковних відзнак та виїзди з капеланським служінням на Схід України аж поки не буде повідомлено щось інше”, – йдеться в декреті.

Окрім цих обмежень, капелана Мединського скерували “для посиленої молитви” в єпархіальний реколекційний центр Андрія Первозваного у місто Яремче (Дора).

Коломийська єпархія УГКЦ раніше попереджала священика про можливе покарання, якщо він не зніме свою кандидатуру.

Як писала РІСУ, згідно з "Інструкцією про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній", їм забороняється як займатися політичною агітацією, так і брати участь у виборах.

Щодо православних священнослужителів, то такої заборони не існує, але вони мають взяти благословення від свого єпископа на балотування.

УГКЦ покарала священика за участь у місцевих виборах - фото 60458
УГКЦ покарала священика за участь у місцевих виборах - фото 60459