УГКЦ у Польщі дозволила парафіям переходити на григоріанський календар

26.10.2022, 15:42
Культура
УГКЦ у Польщі дозволила парафіям переходити на григоріанський календар - фото 1
У Перемисько-Варшавській митрополії УГКЦ, яка опікується всіма українськими греко-католиками в Польщі, оголосили про поступовий перехід на григоріанський календар.

Рішення про це ухвалено на Синоді митрополії у Польщі, повідомляє ДФ.

«… беручи до уваги велике бажання вірних, висловлене в опитуваннях та підтверджене голосом Соборових делегатів – Синод дозволяє парафiям, в яких бiльшiсть вiрних цього бажає, на святкування неподвижних празникiв за григоріанським календарем», – йдеться в рішенні синоду УГКЦ в Польщі.

Також Синод зобов’язав всiх настоятелів храмі до проведення відповідних консультацій з вірними протягом найближчих шести місяців, щодо святкування за григоріанським календарем.

В місяцях червні-липні 2023 року правлячий єпископ кожної єпархії своїм декретом надасть згоду парафії, яка про це буде просити, на святкування нерухомих свят за григоріанським календарем, вiд початку iндикта (1 вересня) 2023 року.

У випадку отримання згоди парафією на введення григоріанського календаря стосовно нерухомих свят, ця згода поширюється на всі монашi доми та ректоральні храми, яких знаходиться в межах даної парафії. У випадку, коли парафія у святкуванні нерухомих свят залишається з юліанським календарем, така сама дисципліна зобов’язує всi монаші доми та ректоральні церкви, яких осідок знаходиться в межах даної парафії, йдеться в рішенні Митрополичого Синоду УГКЦ у Варшаві.

У випадку, коли пароху доручена душпастирська опіка над бiльше як одною парафією, у всіх парафіях слід дотримуватися тої самоï календарної дисципліни.

Спільними для цілої Церкви у Польщі залишаються надалі святкування рухомих свят за юліанським календарем, яких центром є Пасха. Цим самим буде підкреслена духовна єдність УГКЦ в Польщі з Матірною Церквою Києва та іншими Церквами схiдноï традиції.

У 2028 році, після перевірки введеної практики, буде прийнято рішення щодо реформи літургійного календаря в житті всієї Української Греко-католицької Церкви в Польщі.

Нагадаємо, раніше Синод ПЦУ дозволив як виняток святкувати Різдво 25 грудня.