УГКЦ у Польщі також переходить на новий календар

УГКЦ у Польщі також переходить на новий календар - фото 1
У понеділок, 6 лютого, єпископи УГКЦ у Польщі підписали та проголосили спільний Декрет про перехід з днем 1 вересня 2023 р. всіх парафій Перемисько-Варшавської митрополії на григоріанський календар у святкуванні нерухомих свят. Святкування Великодніх свят та всіх інших рухомих празників залишається у Польщі, подібно як і в Україні, згідно з юліанським календарем.

Таким чином архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемисько-Варшавський, владика Володимир Р. Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Аркадій Трохановський, єпископ Ольштинсько-Ґданський, взяли до уваги рішення синоду Церкви в Україні щодо календарного питання.

Повний текст

Митрополія Перемишльсько-Варшавська Греко-Католицької Церкви (Візантійсько-Української) у Польщі

ДЕКРЕТ

Беручи до уваги рішення Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, прийняте разом з Владиками нашої Церкви в Україні щодо календарного питання, а також відповідаючи на голоси духовенства та вірних УГКЦ у Польщі, висловлені зокрема в голосуванні Делегатів спільного Єпархіального собору (Поршевіце, червень 2022 р.), постановляємо:

Від 1 вересня 2023 р., тобто від початку нового церковного року, всі парафії Перемисько-Варшавської митрополії будуть святкувати нерухомі свята (тобто Христове Різдво, Йордан та всі інші зі сталою датою) за григоріанським календарем, тобто за новим стилем.

Святкування Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемисько-Варшавській митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.

Декрет входить у життя з днем сьогоднішнім та зобов’язує все духовенство, монашество і вірних на території Перемисько-Варшавської архієпархії, Вроцлавсько-Кошалінської та Ольштинсько-Ґданської єпархій.

+ Благословення Господнє на вас!

+ Євген Попович – архиєпископ і митрополит Перемисько – Варшавський

+ Володимир Роман Ющак – єпископ Вроцлавсько – Кошалінський

+ Аркадій Трохановський – єпископ Ольштинсько – Ґданський

Дано в Перемишлі, Вроцлаві та Ольштині, дня 6 лютого 2023 року.