Отці-василіани УГКЦ відкрили у Португалії свій перший монастир

Отці-василіани УГКЦ відкрили у Португалії свій перший монастир - фото 1
У 2021 році минає двадцята річниця душпастирської діяльності отців-василіан у Португалії.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, на початку 2021 року протоархимандрит Василіанського чину святого Йосафата отець Ґенезій Віомар ЧСВВ проголосив заснування першиого василіанського монастиря у цій країнії, поблизу столиці, у місті Санта-Ірія-де-Азойя, округ Лісабон.

Відкриття нового монастиря стало можливим з благословення лісабонського Патріарха кардинала Мануела Жозе Макаріо до Насіменто Клементе та рішенням найвищої влади Чину. Цей монастир може стати початком нової віхи в історії Чину та зробити внесок до славних сторінок його заслуг перед Церквою.

Протягом останніх десятиліть багато українців опинилися в Португалії у пошуках праці, так що українська діаспора стала тут однією з найбільших. Та заробітчани не бажали втрачати зв’язок із Батьківщиною та рідною Церквою і обрядом. Тому запрошували священиків для душпастирювання. Отці василіани, відповідаючи на численні прохання, розпочали пасторальну діяльність у Португалії у 2001 році. 22 лютого 2001 року о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона. Потім у Португалії працювали отці Натанаїл Гарасим, Віталій Климчук, Боніфатій Залуцький, Йоан Лубів та інші священники василіани.

На сьогодні у Португалії трудяться і служать василіанські священики із провінцій Найсвятішого Спасителя в Україні, Святого Йосифа у Бразилії та Святого Миколая в Україні, а саме: в лісабонському монастирі о. Микола Ярема, ЧСВВ, відповідальний за внутрішні справи василіан у Португалії, о. Ілля Фіголь, ЧСВВ, координатор душпастирів українців у Португалії, о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ, о. Герман Ничак, ЧСВВ; у резиденції у Фатімі о. Сільвіо Літвінчук, ЧСВВ; о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ; о. Венедикт Деркач, ЧСВВ. Бажаємо миру, здоров’я на наснаги душпастирям у Португалії та всьому Божому народові, для якого вони трудяться.