Україна на 150-му місці у світовому рейтингу благочинності

09.09.2010, 12:02
Україна на 150-му місці у світовому рейтингу благочинності - фото 1
Україна зайняла 150-е місце з 153 країн у «Світовому рейтингу благочинності», який сьогодні, 8 вересня, опублікувала найбільша британська благодійна організація Charities Aid Foundation (CAF).

dobrochunnist.jpgУкраїна зайняла 150-е місце з 153 країн у «Світовому рейтингу благочинності», який сьогодні, 8 вересня, опублікувала найбільша британська благодійна організація Charities Aid Foundation (CAF).

Це перша у своєму роді спроба оцінити рівень філантропії в різних країнах світу. Очолили таблицю Австралія і Нова Зеландія, рейтинг яких за версією CAF склав 57%. Росія (138-тя в списку), В’єтнам і Чорногорія набрали по 18%.Замикають список Україна, Бурунді і Мадагаскар.

Для розробки індексу CAF виділила три основні моделі благодійного поведінки: фінансові пожертвування, віддача власного часу (волонтерство) і допомогу незнайомим людям.» Світовий рейтинг благочинності» будувався за середнім показником, заснованим на цих трьох факторах.

Створюючи рейтинг, Charities Aid Foundation брала за основу результати дослідження компанії Gallup, яка опитала 195 тис чоловік в 153 країнах світу про їх благодійної діяльності за останній місяць. Додатково респондентів запитали, наскільки щасливими вони себе відчувають в житті.

Виявилося, що п’ята частина світового населення не проти попрацювати волонтерами. Третина респондентів жертвувала гроші у благодійні фонди, а 45% опитаних хоча б раз, але все ж таки допомогли зовсім незнайомій людині.

Згідно з результатами опитування, найбільше людей, готових пожертвувати гроші на благодійність, проживає на Мальті – 83% населення. Жителі Туркменістану охочіше інших працюють волонтерами – 61% опитаних там коли-небудь працювали безкоштовно, а 76% громадян Ліберії проявляють найбільшу щедрість по відношенню до незнайомців.

Дослідження показало, що серед жертвують кошти на благодійність більше людей щасливих, ніж багатих. Більш половини країн, що увійшли до першої двадцятки благодійників – країни, що розвиваються, такі як Гвінея, Гайана і Туркменістан.

Як повідомляли Ukranews, в рейтингу найщасливіших країн світу Україна посіла 73-е місце. Цю позицію країна розділила з ще п’ятьма державами: Росією, Румунією, Словаччиною, ПАР і Ліваном. 21% людей у нас вважають себе щасливими, 26% – нещасними, 53% – борються з життєвими труднощами.