Українці відзначають День Соборності

22.01.2019, 09:06
Українці відзначають День Соборності - фото 1
День Соборності відзначає Україна 22 січня, у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 1919 року на Софійській площі в Києві.

День Соборності відзначає Україна 22 січня, у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 1919 року на Софійській площі в Києві.

День_соборності.jpg

У цей день у столиці заплановано проведення офіційних урочистостей за участю керівництва держави, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народних депутатів, громадськості, духовенства, науковців.

У столиці сьогодні відбудеться низка заходів, присвячених 100-літтю Соборності України.

Так, на Софійській площі о 10:00 за участю Президента України Петра Порошенка відбудеться урочистий захід з нагоди Соборності.

За інформацією КМДА, 22 січня, за участю керівництва держави та міста відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятників Т.Г Шевченку та М.С. Грушевському. Окрім того, у цей день, у рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, організують тематичні заходи, присвячені 100-річчю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

22 січня на мосту ім. Є. Патона проведуть молодіжну акцію «Живий ланцюг соборності», а також мирне зібрання «День Соборності України».

Історична довідка:

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт злуки - акт об'єднання українських земель, був оприлюднений у Києві.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Єдиною Україна пробула недовго, вже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено, "враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) Української держави..." згідно з Указом Президента України.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, а натомість встановлено "День Соборності та Свободи України".

13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.