• Головна
  • Проекти
  • Українська асоціація релігійної свободи заявила про погіршення ситуації в релігійній сфері після приходу до влади Віктора Януковича...

Українська асоціація релігійної свободи заявила про погіршення ситуації в релігійній сфері після приходу до влади Віктора Януковича

09.02.2011, 10:41
Українська асоціація релігійної свободи заявила про погіршення ситуації в релігійній сфері після приходу до влади Віктора Януковича - фото 1
Про це заявив президент асоціації Віктор Єленський на круглому столі "Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин" 8 лютого у Києві.

Віктор ЄленськийПро це заявив президент асоціації Віктор Єленський на круглому столі "Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин" 8 лютого у Києві.

"Досить високий рівень релігійної свободи і більш-менш безпроблемні відносини між державою і церквами тривали протягом десятиліття (з 2000 по 2010 рік)", – заявив він. Про це інформує ТСН.

За словами Єленського, ситуація серйозно змінилася в 2010 році "після зміни в президентському офісі, коли Українська асоціація релігійної свободи (УАРС), соціологічні дослідження почали фіксувати напругу на релігійному ґрунті в Україні".

Після цього в УАРС збільшилася кількість скарг на тиск з боку місцевих органів влади на релігійні громади та окремих віруючих.

"Ми почали фіксувати факти преференції по відношенню до однієї Церкви і ігнорування - до інших Церков", - підкреслив Єленський.

"Ми не можемо не висловити свою стурбованість спробами підірвати ту модель державно-церковних взаємин, що склалася в Україні, яка забезпечила один з найвищих рівнів релігійної свободи не тільки на пострадянському просторі, але і, можливо, в Центральній і Східній Європі", - підкреслив він .

Єпископ Васильківський Української Православної Церкви Київського Патріархату Євстратій підкреслив, що головною проблемою у взаєминах між державою та релігійними організаціями є відсутність діалогу між ними.

"За останній рік державно-церковні відносини перетворилися на два паралельних монологи", - зазначив він.

Так, з релігійними організаціями "ніхто не радився", коли приймалося рішення про ліквідацію Держкомрелігії і розподіл його функцій між двома міністерствами. Також керівництво країни ігнорує Раду Церков і релігійних організацій, яка діє вже більше 15-ти років. Крім того, без участі релігійних організацій готуються зміни до законодавства про свободу совісті, підкреслив єпископ Євстратій.

Під час круглого столу учасники прийняли звернення до центральних органів влади, в якому закликали перед внесенням змін до чинного законодавства про свободу совісті затвердити Концепцію державно-конфесійних відносин, яка повинна пройти широке обговорення.