• Головна
  • Новини
  • Українська ялинка – подарунок Папі Римському – прибула до Риму...

Українська ялинка – подарунок Папі Римському – прибула до Риму

30.11.2011, 19:38
Українська ялинка – подарунок Папі Римському – прибула до Риму - фото 1

29 листопада, о 19.00 автопоїзд із 30-метровою українською ялинкою, що прикрашатиме площу Святого Петра у Ватикані в різдвяні та новорічні свята, прибув до Риму. Планується, що у ніч з 30 листопада на 1 грудня ялинку буде доставлено до Ватикану, де згодом буде встановлено на площі Святого Петра.

фото: zakarpattya.net.ua29 листопада, о 19.00 автопоїзд із 30-метровою українською ялинкою, що прикрашатиме площу Святого Петра у Ватикані в різдвяні та новорічні свята, прибув до Риму.

На околицях Рима ялинку зустрічали співробітники Посольства України у Ватикані. Про це УНІАН повідомили в Посольстві України у Ватикані.

За словами водія автопоїзда Антоніо ТІДУ, завдяки гарній погоді та сприянню з боку правоохоронних органів України, Угорщини, Австрії та Італії, йому вдалося подолати відстань від українського кордону до Рима, а це майже 2 тис. км., менш ніж за тиждень.

Планується, що у ніч з 30 листопада на 1 грудня ялинку буде доставлено до Ватикану, де згодом буде встановлено на площі Святого Петра.

Урочисте запалення української красуні відбудеться 16 грудня.

Як повідомлялося, ялинку для Ватикану зрізали 18 листопада на Закарпатті. Її висота - 30 метрів, вага - 4 тонни, діаметр стовбура - більше півметра. Дерево зрізували у «підвішеному» стані - стовбур, щоб не пошкодити дерево, було причеплено до вертольота.

Ялинка у ВатиканіТрадиція встановлювати різдвяну ялинку на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася наприкінці минулого століття під час понтифікату Івана Павла II. БЕНЕДИКТ XVI продовжив традицію, за якою ялини привозять до Ватикану з різних країн світу. Різні країни світу роками чекають на цю можливість.

Як раніше повідомляла РІСУ, у відкритті різдвяної ялинки у Ватикані візьмуть участь не тільки єпископи Католицьких Церков України латинського та візантійського обрядів, а й представники Української Православної Церкви. Таку домовленість було досягнуто під час зустрічі Патріарха Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, з представником Митрополита Володимира (Сабодана), архиєпископом Олександром (Драбинком), керівником Відділу зовнішніх зв’язків УПЦ.

Щороку багато українців, українських студентів і заробітчан, що проживають в Італії, беруть участь у відкритті різдвяної ялинки у Ватикані, а також святкуванні Різдва за західним календарем. До кінця цього тижня також триває реєстрація паломників на поїздку на Латинське Різдво до Ватикану, яка відбудеться з 21 до 28 грудня.