Українські читці Корану їдуть на міжнародний конкурс

15.07.2011, 15:40
Українські читці Корану їдуть на міжнародний конкурс - фото 1
Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» відправляє двоє українських мусульман на престижні міжнародні конкурси читців Корану, які пройдуть протягом Священного місяця Рамадан у Єгипті й Об'єднаних Арабських Еміратах.

Koran.jpgВсеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» відправляє двоє українських мусульман на престижні міжнародні конкурси читців Корану, які пройдуть протягом Священного місяця Рамадан у Єгипті й Об'єднаних Арабських Еміратах. В Асоціації «Альраїд» переконані, що участь українців у змаганнях такого високого рівня зміцнить авторитет України серед мусульман світу.

У Єгипет відправиться п'ятнадцятирічний Айдер Ахтемов, який представлятиме Україну в рамках дев'ятого щорічного конкурсу знавців Корану. Він пройде під патронажем Міністерства Вакуфів Республіки Єгипет у період 19-26 серпня.

Сімнадцятирічний Емір Куртнезіров поїде у якості конкурсанта від України на 15-й міжнародний щорічний конкурс читання Корану, що проходитиме у період 8-20 серпня у Дубаї (ОАЕ).

В Асоціації «Альраїд» надіються, що українські конкурсанти-випускники Вищої школи хафізів, які багаторазово брали участь у регіональних конкурсах читців священного Корану, зможуть і на міжнародному рівні продемонструвати «відмінне знання тексту Священного Корану і трепетне ставлення до його пізнання», зміцнюючи таким чином «авторитет України серед мусульман світу».

Кримська вища школа хафізів була заснована за участю ДУМ Криму і за сприяння Асоціації «Альраїд» задля професійної підготовки хафізів (людей, що цитують Священний Коран напам'ять). З 2003 року відбулося три випуски загальною чисельністю понад 50 юнаків, із них 18 за період навчання стали хафізами, вивчивши весь текст священної книги.

Як йдеться у повідомленні, на сьогоднішній день Вища школа хафізів є єдиним в Україні мусульманським навчальним закладом, який добився настільки значних результатів за порівняно короткий період, і його досягнення важко переоцінити.

Дарування коранічного одкровення Пророкові Мухаммеду почалося під час місяця Рамадан. Тому в мусульманському світі сформувалася традиція влаштовувати конкурси читців Корану саме в цей священний місяць, який також називають «місяцем Корану». Українські знавці Священного Писання в Рамадан уже декілька років поспіль беруть участь в різних міжнародних конкурсах читання Корану напам’ять.

В Асоціації підкреслюють, що вивчення Корану надзвичайно важливе для збереження конфесіональної ідентичності мусульман, здобуття ними міцних і якісних знань про свою релігію і побудови гармонічних відносин із представниками інших конфесій, з якими ми живемо на одній землі. На хафізів України покладають надії на те, що вони поширюватимуть ісламські знання у суспільстві, зміцнюючи і поліпшуючи його і працюючи на благо нашої спільної Батьківщини.