• Головна
  • Новини
  • Українські та польські католицькі єпископи підписали спільний документ про партнерство...

Українські та польські католицькі єпископи підписали спільний документ про партнерство

11.06.2015, 11:25
Українські та польські католицькі єпископи підписали спільний документ про партнерство - фото 1
Українські та польські єпископи за результатами зустрічі представників Католицької Церкви Польщі та України 9 червня 2015 р. підписали спільний комунікат.

2008-0g.gif-5.gifУкраїнські та польські єпископи за результатами зустрічі представників Католицької Церкви Польщі та України 9 червня 2015 р. підписали спільний комунікат.

Як зазначається в документі, цього року виповнюється десята річниця історичного моменту, коли у Варшаві та Львові – 19 і 25 червня 2005 р. – з нагоди Року Євхаристії єпископи УГКЦ та РКЦ Польщі оприлюднили спільне пастирське послання з нагоди акту взаємного прощення і примирення.

У посланні єпископи закликали піднятися вище політичних поглядів та історичних подій, вище релігійних обрядів та національностей – української й польської, аби на весь голос промовити слова: «Ми прощаємо і просимо прощення».

«Висловлюємо велику надію на те, що програма, розроблена контактними групами між Римо-Католицькою Церквою Польщі, Українською Греко-Католицькою та Римо-Католицькою Церквою в Україні, реалізується в партнерстві між парафіями двох країн у прямих контактах, обміні візитами та пастирським досвідом», – йдеться в Комюніке.

«Важливою справою також є прагнення справедливої реституції щодо церковного майна та врегулювання питань власності щодо святинь», – мовиться в документі.

Як інформує Департамент інформації УГКЦ, комунікат своїми підписами скріпили: Архиєпископ Станіслав Гадецький, Митрополит Познанський, Голова Польської Єпископської Конференції;

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук);

Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, Голова Конференції римо-католицьких єпископів України; архиєпископ Іван (Мартиняк),

Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ.