• Головна
  • Новини
  • Українські й польські політики закликають до примирення, до якого заохочував св. Іван Павло ІІ...

Українські й польські політики закликають до примирення, до якого заохочував св. Іван Павло ІІ

27.02.2018, 11:00
Українські й польські політики закликають до примирення, до якого заохочував св. Іван Павло ІІ - фото 1

Заступник голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Борис Тарасюк та лідер опозиції польського Сенату Богдан Кліх виступили зі спільною заявою, у якій окреслили кроки для виходу з кризи відносин між країнами. Заява розміщена 26 лютого на сайті українського парламенту, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Еdnist.info.

Укр_і_пол.jpgЗаступник голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Борис Тарасюк та лідер опозиції польського Сенату Богдан Кліх виступили зі спільною заявою, у якій окреслили кроки для виходу з кризи відносин між країнами.

Заява розміщена 26 лютого на сайті українського парламенту, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Еdnist.info.

Борис Тарасюк був міністром закордонних справ України у 1998-2000, 2005-2007 рр., а Богдан Кліх - міністром оборони Республіки Польща у 2007-2011 рр. Політики наголошують на важливості зберігати пам'ять про минуле. "Про минуле слід пам’ятати, жертвам конфліктів і злочинів належить пам’ять, пошана і гідне поховання. І це основний обов’язок представників влади наших країн", - йдеться у заяві. 

Майбутні відносини із пам'яттю про минуле слід будувати на принципі "Пробачаємо і просимо вибачення". "Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: "Пробачаємо і просимо вибачення". Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти", - відзначають політики. 

У контексті схвалення в Польщі резонансного закону про Інститут національної пам'яті політики вважають за потрібне зберігати свободу наукової діяльності та висловлювань на історичну тематику. "Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі", - мовиться у заяві. 

"Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі", - відзначають парламентарі. 

Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським щодо закону про Інститут національної пам’яті. 17 лютого у Польщі заявили, що "глибоко розчаровані" результатами переговорів між українським та польським віце-прем'єр-міністрами, оскільки Київ досі не прийняв рішення щодо питання скасування мораторію на ексгумацію польських поховань в Україні. В МЗС України вважають необґрунтованою заяву про "глибоке розчарування".