Україна готує потужну програму на 80-ту річницю трагедії Бабиного Яру,  – Офіс Президента

16.06.2021, 11:04
Держава
Україна готує потужну програму на 80-ту річницю трагедії Бабиного Яру,  – Офіс Президента - фото 1
Українська влада разом з Благодійним фондом «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» готує потужну програму до 80-річчя трагедії в Бабиному Яру.

Про це керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив на брифінгу співголів Організаційного комітету з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», повідомляє офіціний сайт Президента.

Зокрема, 6 жовтня 2021 року на території Бабиного Яру відбудеться офіційна церемонія за участю світових лідерів, діячів єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, та українців, котрі рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та отримали звання Праведників народів світу.

Як повідомили в ОП, разом з Меморіалом Голокосту в Бабиному Яру планується відкриття музейно-меморіального об’єкта «Курган», всередині якого буде розміщено велику 3D-модель Бабиного Яру з подіями 1941 року, який зводять німецьке архітектурне бюро SUB та український Центр просторових технологій. Також заплановане відкриття меморіального об’єкта «Кришталева стіна плачу», авторкою якого є Марина Абрамович, і прем’єра в Україні фільму Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Усі ці проекти реалізуються разом із Меморіалом Голокосту «Бабин Яр».

Як відомо, Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу «Бабин Яр» почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Раніше українські євреї висловили рішучу незгоду з проектом Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», ініційованим та фінансованим російськими мільярдерами, як таким, що має стати зброєю для російської пропаганди у її прагненні дискредитувати нашу державу в світі.

Як РІСУ інформувала, відомі діячі України оприлюднили звернення з вимогою представити громадськості Державний проєкт меморіалізації Бабиного Яру. Автори звернення вимагали від керівництва Києва не підтримувати приватний російський проєкт (Меморіал Голокосту «Бабин Яр»), оскільки "це буде суперечити законам, міжнародним угодам України та загальнолюдським моральним нормам, а замість цього - відкрити широке громадське обговорення державного українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру та прийняти на його основі відповідні рішення до 80-х роковин трагедії".

Концепцію проєкту авторства російського кінорежисера Іллі Хржановського розкритикувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та УКУ.

"Не можна логічно пояснити і той факт, що «меморіяльну синагогу» як частину проєкту збудовано на території православного цвинтаря – і знову з упертим ігноруванням протестів громадськості. Конфліктогенність такого рішення очевидна – у всіх нас у пам’яті протести єврейської громади, коли на місцях єврейських поховань чи бодай у місцях, які з ними межують, з’являються меморіальні хрести. І всім зрозуміло, що навіть найменший конфлікт у такому чутливому місці, як Бабин Яр, стане знахідкою для російської пропаганди в її інформаційній війні проти України. Не допустити цього – обов’язок чинної української влади. Тому ми повністю підтримуємо твердження Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, вміщене у її зверненні від 5 квітня 2021 року, що «реалізовуючи подібні проєкти, слід враховувати не лише високі світові стандарти науковості, а й релігійні почуття та традиції тих конфесій, вірні яких покояться на даній території», - йдеться у зверненні УКУ.