"Україна не тільки бореться з ворогом, а й думає про те, як нагодувати голодних у світі", - Глава УГКЦ

02 серпня, 10:17
Католики
"Україна не тільки бореться з ворогом, а й думає про те, як нагодувати голодних у світі", - Глава УГКЦ - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у 159-й день боротьби  українського народу з російський агресором наголосив, що попри те, що йде війна, що нападник має геноцидні наміри щодо українців, Україна думає, як нагодувати тих, кому сьогодні загрожує у світі голод.

За понад 5 місяців війни ворог у 60 разів більше атакував цивільні об’єкти, споруди і людей, аніж військових. Тож бачимо, вкотре акцентував Патріарх Святослав, що справді йдеться про геноцидні наміри нападника, який прийшов для того, аби вбивати український народ. «Наш народ стікає кров’ю… Але захищає своє. Боронить свою землю в любові до Бога і ближнього», — додав Глава Церкви і розповів про ситуацію на фронті.

«Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Щобільше, Україна думає не тільки про себе, а й про те, як нагодувати голодних у цілому світі», — сказав Блаженніший Святослав.

Він розповів, що 1 серпня перший хлібний караван вийшов з Одеси, щоби вивезти українське зерно й нагодувати голодних по різних країнах. «Це дуже особливий момент, від якого залежить доля мільйонів. Тому помолімося за успіх цієї благородної справи, бо ворог нищить хліб навмисне. Тільки на Запоріжжі впродовж останніх місяців росіяни навмисно знищили 40 тисяч тон українського зерна», — закликав Предстоятель УГКЦ.

Президент Зеленський повідомив 1 серпня, що черги на відправку чекають 16 суден з українським продовольством. Він зазначив, що наразі ще рано робити будь-які висновки та прогнозувати подальші дії щодо виконання ініціативи про експорт українського зерна, і не може бути ілюзій, що Росія утримається від строб зірвати український експорт. Про це він сказав у своєму вечірньому відеозверненні.

"Сьогодні почалося виконання ініціативи щодо експорту українського зерна та іншої агропродукції з наших портів на Чорному морі. Перше судно, яке перевозить 26 тисяч тонн кукурудзи, вийшло з порту Одеси. Станом на зараз ще не час робити будь-які висновки і прогнозувати подальші події. Але порт запрацював, експортний рух почався, і це можна назвати першим позитивним сигналом, що є шанс зупинити розгортання продовольчої кризи у світі", - сказав Зеленський.

Додамо, що перше судно з українськими збіжжям має прибути сьогодні, 2 серпня, у порт Стамбула.