Міжнародний кримінальний суд отримав докази вчинення Росією злочинів проти релігійних груп у Криму

06 березня, 09:20
Україна і світ
Міжнародний кримінальний суд отримав докази вчинення Росією злочинів проти релігійних груп у Криму - фото 1
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду отримав вже 14 подання щодо злочинів, вчинених російською окупаційною владою відносно релігійних груп в Криму. Про це повідомив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний, під час брифінгу «Окупована релігія: Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти людства, завданих РФ у Криму».

Про це інформує Голос Криму.

«В ньому містяться докази, які зібрані правоохоронними органами автономії спільно з неурядовими організаціями, в рамках розслідування національних кримінальних проваджень. Наразі у цих провадженнях задокументовано понад 90 фактів нападів та переслідувань відносно представників Православної церкви України в Криму, свідків Єгови, кримських мусульман, протестантів та інших релігійних меншин», – акцентує Поночовний.

Керівник кримської прокуратури наголошує на тому, що Росія намагається встановити в Криму таку монополію МПЦ, яка відіграє одну з ключових ролей в утримані в страху та покорі до чинної влади цивільного населення півострова. Він переконаний, що такий пропагандистський механізм використовується для того, щоб стерти будь-яку українську ідентичність в Криму.

Поночовний також зазначив, що наразі в Криму близько 117 осіб засуджені за фейковими звинуваченнями. «Люди отримують покарання від 4 до 19 років позбавлення волі, сумарно 1230 років становить загальний термін увʼязнення всіх вʼязнів, які засуджені в Криму за політичними, релігійними, національними, етнічними ознаками», – зауважує керівник прокуратури.