Україна представлена на міжнародній конференції ЮНЕСКО в Гаазі «Культурна спадщина та мир»

14 травня, 08:58
Культура
Україна представлена на міжнародній конференції ЮНЕСКО в Гаазі «Культурна спадщина та мир» - фото 1
У нідерландській Гаазі в будівлі Палацу миру 13 травня розпочалася міжнародна конференція ЮНЕСКО “Культурна спадщина та мир”.

Про це повідомляє Укрінформ.

Нашу країну на конференції представляють заступниця міністра закордонних справ Ірина Боровець, посол у Нідерландах Олександр Карасевич, а також експерти, які документують злочини РФ проти культурної спадщини України.

“Знищення культурної спадщини під час збройного конфлікту є не лише трагедією, а й воєнним злочином”, - наголосила у промові міністерка закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот.

Україна представлена на міжнародній конференції ЮНЕСКО в Гаазі «Культурна спадщина та мир» - фото 134258

За її словами, світ став свідком знищення сотень історичних місць в Афганістані, Малі, Іраку та Сирії. “І такі атаки тривають у великих масштабах з початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році”, - констатувала очільниця МЗС.

Вона зазначила, що зниклими безвісти вважаються дуже багато українських творів мистецтва та артефактів. “Тож сьогодні як ніколи актуальна Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, підписана тут рівно 70 років тому”, - наголосила нідерландська урядовиця.

Україна представлена на міжнародній конференції ЮНЕСКО в Гаазі «Культурна спадщина та мир» - фото 134259

Конференція, яка триватиме до 15 травня, організована ЮНЕСКО у співпраці з урядом Нідерландів. Її мета - об'єднання зусиль світової спільноти, адже 70-та річниця Гаазької конвенції 1954 року дає нагоду поміркувати над досягненнями та новими викликами.

Додамо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні пошкоджено або зруйновано 1062 памʼятки культурної спадщини.