Україна та Ватикан спільно боротимуться з "брудними" грошима

Україна та Ватикан спільно боротимуться з "брудними" грошима - фото 1
Україна та Ватикан підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Йдеться про гроші, пов'язані з предикативними злочинами, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового ураження.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Державної служби фінансового моніторингу.

Зазначається, що документ було підписано головою Держслужби Ігорем Черкаським та президентом Управління з нагляду та фінансової інформації Ватикану (підрозділ фінансової розвідки Святого Престолу) Кармело Барбаггало.

Це означає, що Держфінмоніторинг України і Ватикан обмінюватимуться інформацією, яку матимуть у своєму розпорядженні, про фінансові операції, відносно яких існує підозра.

Уточнюється, що меморандум є першим двостороннім документом міжвідомчого характеру між Україною та Ватиканом з моменту обміну нотами про взаємне визнання у березні 1992 року.

Черкаський за наслідками підписання документу звернув увагу на унікальність події щодо налагодження прямих контактів з фінансовою розвідкою Ватикану, і на те, що до сьогоднішнього дня органами влади України не було укладено жодної міжнародної угоди зі Святим Престолом та його інституціями.

Це, за його словами, вкотре підкреслює важливість питань запобігання та протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму в глобальному контексті.

Повідомляється також, що станом на зараз Держфінмоніторингом укладено 82 міжнародні договори міжвідомчого характеру щодо співробітництва з підрозділами фінансової розвідки іноземних держав.