Україна відкрила справу проти ФСБшників за обшуки у "Свідків Єгови"

Під процесуальним керівництвом Прокуратури Автономної Республіки Крим поліція Криму розпочала кримінальне провадження за фактом проведення 26 травня низки незаконних обшуків у помешканнях членів "Свідків Єгови" у Керчі так званими "правоохоронцями" держави-окупанта.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Головне управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі.

Дії російських силовиків кваліфіковані за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Правоохоронці автономії фіксують усі факти порушення прав віруючих на півострові, у тому числі і представників організації "Свідки Єгови".

В минулому році окупаційні правоохоронці аналогічно провели масові обшуки на півострові, після чого віряни були затримані. У подальшому представники релігійної організації були незаконно засуджені окупаційними судами. Зокрема, за "участь у екстремістській організації" незаконно засуджено до шести років позбавлення волі одного з членів вказаної релігійної організації. Іншого учасника засуджено до покарання у вигляді штрафу у розмірі 400 000 рублів РФ.

Нашадаємо, 26 травня російські силовики провели чотири обшуки в будинках "Свідків Єгови" в Керчі, в результаті чого затримали щонайменше одну особу.

У березні у кримських містах Ялта та Алупка щонайменше шість жителів місцевих послідовників релігії "Свідків Єгови" були атаковані співробітниками ФСБ.

У листопаді 2018 року ФСБ проводила масштабну операцію в Криму - в Джанкої обшукували і затримували за десятками адрес підозрюваних в участі в релігійній організації "Свідки Єгови".

Як відомо, у 2017 році організацію "Свідки Єгови" визнали в Росії екстремістською, закрили штаб-квартиру організації в Санкт-Петербурзі, після чого почалися втечі вірних до Фінляндії.