«Україна ввійде до Європейського Союзу як його великий трансформатор», — Глава УГКЦ

«Україна ввійде до Європейського Союзу як його великий трансформатор», — Глава УГКЦ - фото 1
Україна ввійде до Європейського Союзу як його великий трансформатор. Наша держава постійно будитиме свідомість тих автентичних європейських цінностей, які за походженням є християнськими і без яких не існує демократії.

Про це розповів Блаженніший Святослав в ефірі польської телепрограми «Balans bieli» на телеканалі TVP у понеділок, 3 квітня.

Глава УГКЦ зазначив, що місією України щодо європейського майбутнього є, насамперед, недопущення демократії без цінностей: «Демократія без цінностей буде або анархією, або диктатурою, як казав святий Іван Павло ІІ».

За словами Предстоятеля УГКЦ, сьогодні, мабуть, існують ті християнські й людські цінності, про які Європа забула ще від часу Другої світової війни. Передовсім ідеться про боротьбу за право жити й існувати, яку показує Україна, а також про цінність миру та патріотизм.

«Мир можливий, лише тоді, коли людина може жити і жити вповні. Тоді, згідно з Божим словом, можемо говорити про мир. Мир — це не компроміс зі злом, не лиш дипломатична угода. Мир — це можливість жити і розвиватися у всіх вимірах людського буття», — наголосив Блаженніший Святослав.

Ще одна цінність, яку, за його словами, призабули сьогодні в Європі та світі, — патріотизм. «Патріотизм — це любов до свого народу, до своєї батьківщини, здатна народити героїв. Вона є найбільшим об’явленням фундаменту суспільної науки Церкви як милосердя до тих, хто страждає, — наголосив Глава УГКЦ і додав: — І коли тепер українці, а також поляки, говорять про патріотизм, то загалом нас не завжди чують, і не всі це тепер розуміють. Бо глобалізація інколи нівелює значення цього почуття, цієї шляхетної риси кожного народу…».

Україна є державою свободи, у якій народна свідомість не хоче повертатися до радянських часів. Цінності, які провадить сьогодні Україна, застерігають світ від нового виклику тоталітаризму. А ця геноцидна ідеологія, котра тепер є найбільшим мотивом війни, — це тоталітарна ідеологія.

«Не можна віддати в руки жодного диктатора долю світу ані сьогодні, ані в майбутньому. Ми повинні бути свідомими своєї особистої відповідальності за те, яким буде майбутнє народу, Європи і світу. Про це йде боротьба сьогодні в Україні», — зазначив Глава УГКЦ.