Україна завжди була відкритою країною, яка поважає всі релігійні конфесії, - Президент

09.09.2020, 09:04
Держава
Про це йдеться у відеозверненні Володимира Зеленського, адресованому ІІ Київському єврейському форуму.

Про це повідомляє Укрінформ.

Україна завжди була відкритою країною, яка поважає всі релігійні конфесії, - Президент - фото 58261

 

"Україна завжди була відкритою країною, яка поважає всі релігійні конфесії. Багато українців носять високе звання Праведника народів світу", - зазначив глава держави.

Президент нагадав, що нещодавно підписав указ, яким серед іншого запропоновано надати святам Рош га-Шана, Песах та Ханука статус державних. "Нам усім важливо працювати разом заради недопущення ксенофобії, нетерпимості, антисемітизму, працювати разом, розвиваючи толерантність та повагу до всіх національностей і конфесій", - зауважив Зеленський.

Він підкреслив, що не можна забувати злочини та звірства минулого. На його думку, молодь повинна знати і пам'ятати про них, щоб ніколи не допустити знову. "Хочу відзначити прекрасну ініціативу Єврейської конфедерації під назвою "Праведники мого міста", присвячену пам'яті українців, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв під час Другої світової війни. Вони - взірець для всіх наступних поколінь", - додав Президент.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 30 липня підписав указ №303/2020, яким доручив уряду розглянути питання надання державного статусу низці релігійних свят, серед яких Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош га-Шана, Ханука, Великдень християн західного обряду.

ДодамоЮ 8-9 вересня Єврейська конфедерація України вдруге проводить Київський Єврейський Форум (Kyiv Jewish Forum), який цього року, з огляду на епідемічну ситуацію у світі, прохожить в онлайн-режимі у партнерстві з Jerusalem Post.