Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ - фото 1
«Можливо, в Україні ви цього не бачите, але сьогодні українці несуть усьому світові велику надію! Ваша нація об‘єдналася і відповіла на це несправедливе вторгнення росії. У вашій відсічі ми бачимо надію на майбутнє», ― архиєпископ Тімоті Броліо,  який очолює військове капеланство у США та є президентом Конференції католицьких єпископів Сполучених Штатів Америки (U.S. Conference of Catholic Bishops), сказав це під час відвідин Українського католицького університету.

Візит «солідарності та підтримки» до Льова, як РІСУ інформувала, відбувся 27-28 грудня.

Першого дня, за повідомленням відділу інформації УКУ, архиєпископ зустрівся з керівництвом Українського католицького університету, відвідав університетське містечко УКУ.

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_1
Архиєпископ Тімоті Броліо та представники УКУ під екскурсії студмістечком

«Дякую за можливість відвідати Україну та Український католицький університет у цей складний час. Я щодня молюся за мир, за тих, хто страждає, хто віддав своє життя за свободу. І я хочу заохотити студентів навчатися сумлінно, щоб вони могли побудувати країну, яка служитиме людям, котрі живуть на цій землі. Потрібні хороші інструменти, щоб побудувати справедливе суспільство», ― зазначив архиєпископ під візиту до УКУ.

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_2
Під час екскурсії студмістечком університету до архиєпископа підійшов військовий Сашко Леневич, лейтенант ЗСУ, який зараз на ротації, та попросив благословення

28 грудня разом із отцем-ректором Богданом Прахом архиєпископ Броліо відвідав Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, де зустрівся з українськими військовими капеланами. Дехто з них щойно повернувся з передової. Архиєпископ Броліо зазначив, що одна з місій військових капеланів полягає в реагуванні на потреби тих, хто зараз перебуває на лінії фронту: «Ми повинні дбати про людей, які зараз воюють. Коли у 2008 році я став капеланом, то зрозумів, що моя місія служити чоловікам і жінкам, які постраждали від війни в США. Проте є суттєва відмінність між війною в Америці та війною в Україні. Наша війна була далеко від нас, в Іраці, Афганістані. До неї було залучено лише близько 1% населення. Це те, що є перевагою, але також і проблемою. Багато військовослужбовців відчували, що населенню США ця війна не цікава. На жаль, тут війна відбувається на вашій рідній землі. Мій візит — це візит солідарності та підтримки».

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_3
В Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла

Архиєпископ Тімоті Броліо разом із владикою Володимиром Груцою у гарнізонному храмі співслужили під час Чину похорону трьох українських воїнів, які загинули на війні проти російського окупанта.

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_4
Під час Чину похорону трьох українських воїнів, які загинули на війні проти російського окупанта

У своєму слові під час Чину похорону архиєпископ висловив співчуття сім’ям, родинам і друзям загиблих: «Пам’ятайте, що всі ми є частиною вашого болю і втрати. Я також передаю співчуття всьому українському народові, військовослужбовцям України, які втратили трьох своїх колег. Ми як християни віримо, що смерть – це лише перехід до вічного життя. Намагаймося знайти розраду та втіху в цій надії. Пережити втрату молодих людей, яких ви любите, дуже складно. Але я сподіваюся, що в ці скрутні хвилини вашого життя, надія на вічність допоможе пережити цей час».

Тімоті Броліо також зазначив, що сподівається, що смерть загиблих воїнів не буде марною: «Вона дає нам надію на подальше майбутнє. Ми щиро вдячні захисникам за ту жертву, яку вони роблять для своєї країни, за всіх нас. Молимося, щоб і в Україні, і в інших частинах світу запанував мир. Ще раз від імені усіх католиків Сполучених Штатів Америки передаю усім вам свої щирі співчуття. Ми повинні продовжувати жити в надії».

Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_5Під час зустріч з військовими капеланами настоятель гарнізонного храму отець Тарас Михальчук розповів архиєпископу історії Героя Майдану Богдана Сольчаника, викладача УКУ, який загинув під час Революцій Гідності, та Василя Сліпака, всесвітньовідомого оперного виконавця, який загинув на війні 29 червня 2016 р.Українці несуть усьому світові велику надію, ― американський архиєпископ Тімоті Броліо в УКУ_6Тімоті Броліо також поділився з капеланами історією свого візиту в госпіталь у Латвії, де він зустрівся з кількома українськими військовими, які там проходять реабілітацію: «Мене дуже зворушила розмова з українськими воїнами, тому що вони виявляли бажання і готовність повернутися на лінію фронту, щоб далі захищати Україну. Більшість з них дуже молоді хлопці. Це жахливо, що цвіт нації або втрачає частину своєї молодості на те, щоб воювати, або гине. Але ми з вами як служителі Церкви, які покликані підтримувати цих людей, має продовжувати свою роботу. Ми маємо перебувати з тими чоловіками і жінками, які служать на передовій, фізично чи морально. Я хочу запевнити від імені всіх єпископів США, що ми продовжуватимемо молитися за всіх вас. І щиро сподіваємось, що невдовзі в Україні запанує мир».

Теги: #УКУ