Українці оживили Біблію для світу – Давид протистоїть Голіафу, - владика Борис Ґудзяк до випускників Університету Нотр-Дам

Українці оживили Біблію для світу – Давид протистоїть Голіафу, - владика Борис Ґудзяк до випускників Університету Нотр-Дам - фото 1
Архиєпископ та митрополит Філадельфійської Архиєпархії УГКЦ митрополит Борис Ґудзяк 15 травня звернувся з промовою до до понад трьох тисяч випускників Університету Нотр-Дам (США), їхніх батьків, друзів.

Захід традиційно відбувся на 80-ти тисячному стадіоні для американського футболу. Раніше там промовцями були Барак Обама, Джордж Буш, кардинал Долан, передає сайт УКУ.

Випускники Нотр-Даму вийшли на стадіон із синьо-жовтими прапорцями на знак солідарності з українським народом.

Звертаючись до них, владика Борис говорив про Україну: «Українці оживили Біблію для світу – Давид протистоїть Голіафу, хресна дорога має станції в Бучі та Бородянці, Маріуполі та Сумах, Ісус страждає зі своїм народом. Ми пережили унікальний Великий Піст і Страсний тиждень. І ми молимося, щоб цей Хрест знову привів до Воскресіння, до перемоги життя над смертю».

Під час виголошення почесної промови в університеті Пресвятої Марії митрополит Борис Ґудзяк згадав про українське «місто Марії» – Маріуполь, заблоковане російськими загарбниками, зруйноване і пограбоване.

«Там досі залишаються захисники міста, загнані у катакомби металургійного заводу “Азовсталь”». За словами владики, оборонці Маріуполя є символом непохитної мужності, сталевої волі і глибокої любові.

«Там зараз багато таких, як ви, дорогі випускники, – звернувся Президент УКУ до випускників Університету Нотр-Дам. – Вони вашого віку, зі схожими надіями та мріями. Саме у ці хвилини, години ці герої стоять перед обличчям смерті. Захисники “Азовсталі”, серед яких студенти, нещодавні випускники та викладачі університетів, дають нам сьогодні найважливіший урок – як жити повноцінно, залишатися людьми, дітьми Божими, навіть за найгірших обставин. Вони вчать нас як віддавати себе, як жертвувати. У час великого релятивізму вони дають нам урок вічності. У житті є речі, які явно неправильні, відверто злі. Разом із тим є речі, заради яких варто жити і заради яких варто померти».

Владика Борис наголосив, що борючись у нерівному поєдинку зі смертю, захисники Маріуполя водночас дають один одному шлюбні обіти, як Валерія та Андрій Карпиленки, які одружилися 5 травня, за три дні до того, як Андрія вбили.

«Ви можете собі уявити, як билися їхні серця? Але вони не здаються. Вони обмінялися обручками з фольги. Коли армія вбивць наближається, Бог допомагає захисникам подолати страх. А безстрашність є початком вічності. Це їхній випускний».

Архиєпископ УГКЦ подякував спільноті Університету Нотр-Дам за підтримку українців у нелегкий час війни.

«Солідарність з Україною – це ознака вашої здатності щедро любити, обіймати, служити і рятувати стражденних, благословляти і піднімати принижених і пригноблених. Нехай Господь винагородить вас сторицею! Несіть надалі із собою покликання своєї університетської спільноти – відчувайте серцебиття людей на всіх континентах, іммігрантів на наших кордонах і біженців по всьому світу і тих, хто в наших містах в Америці не отримує рівних можливостей, ще ненароджених, людей з інвалідністю, хворих і немічних. Відчуйте їхній пульс і йдіть за його покликом!».

14 травня митрополитові Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, президентові УКУ владиці Борисові Ґудзякові під час випускних урочистостей у Католицькому Університеті Америки вручили відзнаку почесного доктора з прав людини (Doctor of Human Rights, honoris causa).