"Українці рішуче захищатимуть свою свободу та потребують підтримки християн по всьому світі", - архиєпископ Борис Ґудзяк

"Українці рішуче захищатимуть свою свободу та потребують підтримки християн по всьому світі", - архиєпископ Борис Ґудзяк - фото 1
Архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк поділився своїми думками щодо загрози повномасштабного вторгнення Російської Федерації на суверенні українські землі для католицького інтернет-часопису «The National Catholic Register».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Останні вісім років вони (українці - Ред.) перебувають під хмарою постійної війни. Вони не панікують і не впадають у відчай. Вони моляться, надіються на Господа. Вони також готуються. Є понад 200 тис. діючих військовослужбовців, 400 тис. осіб, що брали участь у війні, і українці мають тверду рішучість захищатися, щоб захистити свою свободу», - заявив єрарх.

Долучитися до відвернення великої війни, за словами митрополита, можуть не лише українці, але й християни по всьому світі.

«Що можуть зробити християни? Як ми, українські католицькі єпископи в Сполучених Штатах, написали у своєму зверненні, усі католики та люди доброї волі можуть молитися і повинні бути добре поінформовані та шукати можливостей допомогти, оскільки гуманітарна ситуація в Україні складна і може погіршитися», — сказав він. І відтак закликав американських християн «продовжувати тримати Україну та українців у своїх молитвах і у фокусі уваги».

«Ми потребуємо Вашої підтримки!», - наголосив владика.

«Може бути важко зрозуміти і співчувати проблемам країни, яка розташовний у іншій півкулі. У нас, американців, так багато власних проблем, стільки проблем і турбот. Нас об’єднує спільне Хрещення. Святий Павло говорить у Першому посланні до Коринтян: „Якщо страждає один член, страждають разом із ним усі; якщо один член шанується, то всі разом з ним радіють“. Україна вже давно страждає. Це земля, яку нищили і руйнували під час Другої світової війни. Вона пережила сталінський Голодомор. Вона мучилася під радянським ярмом. Свобода для України принесла зцілення. Без свободи процес зцілення зупиняється на невизначений термін. Вторгнення в Україну принесе ще більше людських страждань», — продовжив свій заклик до молитви владика Борис Ґудзяк.

Наприкінці, архиєпископ і митрополит Філадельфійський зазначив: «Відповідаючи на покликання, яке ми отримали при Хрещенні, ми розділяємо страждання з українським народом. Молимося, щоб не відбулося ескалації насилля. Ми молимося за мир».