Українці Угорщини звернулися до Угорського уряду та Глави УГКЦ у справі будівництва храму

Від імені громади до Угорського уряду  звернулося Державне самоврядування українців в Угорщині – головний український орган на території Угорщини  та низка українських громадських організацій в Угорщині в справі виділення земельної ділянки.

Нещодавно прохання із підписами від української громади було передано також Блаженнішому Святославу, Главі УГКЦ, який поблагословив на добру справу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Українці в Угорщині є офіційною громадою в країні, яка завдяки фінансуванню від угорського уряду, провадить свою діяльність через місцеві українські самоврядування різного рівня на території Угорщини.

Довідка:

З ініціативи вихідців із Галичини, перша Літургія для українців греко-католиків в Будапешті була відправлена на Пасху у 1991 році угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті між кардиналом Любомиром Гузарем, Главою УГКЦ, та угорським митрополитом Филипом Кочишем на якій сторони домовилися про співпрацю між двома Церквами щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дам’ян Габорій із Київської архиєпархії УГКЦ за домовленістю між Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, і митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви владикою Филипом Кочишем.

У 2017-му вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-му відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році в Будапешті відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, голови ПМВ УГКЦ, із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму.

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.