Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі

Парафіяльна проща до Люрдської базиліки в м. Остакер - фото 1
Парафіяльна проща до Люрдської базиліки в м. Остакер
Джерело фото: всі фото від о. Іван Данчевського
У неділю, 6 вересня, парафія Різдва Івана Хрестителя УГКЦ, що в м.Гент (Бельгія), звершила третю парафіяльну прощу до Люрдської базиліки в м. Остакер.

"Слава цього чудотворного місця починається 1875 року з оздоровлення місцевого чоловіка", — розповів РІСУ о. Іван Данчевський, настоятель громади.

Існують історичні відомості про те, що у 1949 році понад 2000 українців під проводом єпископа Івана (Бучка) здійснили паломництво в Остакер.

"Відновивши щорічне паломництво до Люрдської Базиліки в Остакер, парафіяни з Генту радіють, що чисельність бажаючих молитись разом у цій прощі з кожним роком збільшується, — ділиться о. Іван. — Цьогоріч були присутніми вірні з м. Генк та м. Брюсселю".

По завершенні Літургії перед чудотворною статуєю Богородиці були піднесені молитви за мир в Україні та християнські родини. Відтак кожен молільник мав можливість у тиші перед Ґротою занести свої прохання до стіп Богородиці.

"Духовна сила спільної молитви та радість зустрічей залишила приємні враження для усіх паломників", — зауважує о.Іван Данчевський.

Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58152
Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58150
Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58154
Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58153
Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58151
Українці в Бельгії відновили традицію емігрантської прощі - фото 58155