Українська автокефалія є доконаним фактом, - Вселенський Патріарх привітав Митрополита Епіфанія з дворіччям ПЦУ

Українська автокефалія є доконаним фактом, - Вселенський Патріарх привітав Митрополита Епіфанія з дворіччям ПЦУ - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій привітав Митрополита Епіфанія з дворіччям від дня проведення у Києві Об’єднавчого Собору, обранням Предстоятеля Православної Церкви України та схвалення її Статуту.

Про це повідомив речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

"Вітаю Вас, Блаженнійший брате, з проробленою за такий короткий час вагомою церковною роботою, з прекрасним управлінням церковними справами, зі співпрацею з владою на благо всього українського народу, а також з ініціативами та діями у період небезпечної пандемії, задля протистояння її соціальним наслідкам та розради віруючих", - зазначив Патріарх.

Патріарх Варфоломій наголошує, що завдяки внеску Митрополита Епіфанія "у функціонування церковного життя України та щирій зацікавленості у єдності Православ’я" автокефалію ПЦУ визнала низка інших Помісних Церков.

"Українська Автокефалія є доконаним фактом, який не можна змінити. Спростування цієї істини прагнуть чужі інтереси, які не «ведуть до добра», а ведуть до неминучого наповнювання бочки Данаїд", - йдеться у привітанні.

"Ми перебуваємо у передчутті радості зустрічі з Вашим Блаженством 2021 року у Києві під час нашого візиту до України з нагоди відзначення 30-ої річниці проголошення її Незалежності на люб’язне запрошення з боку Його Високоповажності Президента країни пана Володимира Зеленського. Ми мали нагоду прийняти Високоповажного пана Президента на Фанарі і обговорити поточні питання в атмосфері прекрасної співпраці. Нас дуже потішила і нещодавня присутність тут Високоповажного Прем’єр-міністра України пана Дениса Шмигаля на Престольному святі Вселенського Патріархату, після чого ми могли у щирій та плідній атмосфері обмінятися думками", - підкреслив Вселенський Патріарх.