Українська делегація взяла участь у міжнародній конференція «Пошук шляхів примирення в часи війни» в Токіо

23 вересня, 15:00
Католики
Українська делегація взяла участь у міжнародній конференція «Пошук шляхів примирення в часи війни» в Токіо - фото 1
Із 21 по 23 вересня в Токіо (Японія) відбувалася міжнародна міжрелігійна конференція «Пошук шляхів примирення в часи війни», організована міжнародною організацією «Релігії за мир». Україну на ній представляють голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Оленоа Богдан, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря), голова Комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин УГКЦ о. Ігор Шабан,

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у своєму виступі о. Ігор наголосив, що несправедлива війна, яку розпочала росія проти мирної України, принесла тисячі смертей і продовжує нищити будинки, школи, лікарні та храми.

Світова релігійна спільнота вповні усвідомлює, наскільки російська агресія в Україні продовжує спричиняти смерть і численні руйнування. Особливо важливою виявилась окремо підготована дискусія про роль, розуміння і конкретні кроки в напрямку можливого примирення.

Звертаючись до учасників конференції, отець Ігор наголосив на важливості цього християнського елементу для майбутнього, однак зазначив, що поки існує російська агресія і геноцид щодо українського народу, говорити про це зарано. Лише після того як росіяни перестануть убивати українців і як відбудеться засудження агресора, можна буде розпочати цей нелегкий процес зцілення ран.

Довідка

Всесвітня організація «Релігії за мир» — одна з найбільших міжрелігійних організацій, яка має десятилітній досвід діалогу та працює у понад 90 країнах світу. Цього разу, як і завжди, організатори намагалися створити «безпечний простір», де могли зібратися представники різних релігій з понад 20 країн світу, щоб обговорювати, критично розмірковувати та надихати один одного.