"Українська Православна Церква повністю розділяє біль і страждання Українського народу", - заява Синоду УПЦ МП

12 травня, 16:13
Православні
"Українська Православна Церква повністю розділяє біль і страждання Українського народу", - заява Синоду УПЦ МП - фото 1
Єпископи УПЦ МП на Синоді 12 травня розглянули ситуацію в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України та оприлюднили з цього приводу заяву.

В УПЦ МП підкреслюють, що повністю розділяють біль і страждання Українського народу. Крім того, зазначено, що 14 з 53 єпархій Церкви потерпають від бойових дій.

"На території цих єпархій налічується понад 3 тисяч парафій та 62 монастирі, де, навіть ризикуючи життям, продовжують звершувати своє служіння 3,5 тисячі священнослужителів та майже 2 тисячі монахів і монахинь", - наголошують в УПЦ МП.

У заяві, члени Синоду висловили упевненість, що "Україна вистоїть у важких випробуваннях, збереже свою державність, а Українська Православна Церква підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним".

Синод УПЦ МП також констатував, що у зв’язку з бойовими діями, Україну вимушено покинули понад 5,5 мільйонів українців, серед яких є багато вірян Української Православної Церкви. Тільки протягом березня-квітня поточного року виникла необхідність в утворенні дев’яти православних парафій в місцях перебування переселенців. Синод висловив подяку Предстоятелям, єпископату, духовенству і вірним Помісних Православних Церков за постійну братню підтримку, сприяння та допомогу вимушеним переселенцям і жителям України.

Також подяка була висловлена главам Держав, міжнародним, громадським та волонтерським організаціям за наданий прихисток, піклування і постійну допомогу українським переселенцям.

"Українська Православна Церква і надалі займатиметься організацією духовного окормлення православних українців, які вимушено покинули Україну", - заявили єпископи УПЦ МП.